Sukcesy zespołów z Konińskiego Domu Kultury na 10. Wielkopolskim Festiwalu Tańca ,,Tańczące Trzewiczki” w Ślesinie. CODA zdobyła dwa pierwsze miejsca oraz wyróżnienie, a SPACE – drugie miejsce.


W ,,Tańczących Trzewiczkach”, które odbyły się 27 kwietnia 2019 w Ślesinie zaprezentowało się 75 grup tanecznych. Pięć reprezentowało Koniński Dom Kultury: CODA 1, CODA 2a, CODA 2b - instruktorki Marty Merdzińskiej oraz SPACE 1 i SPACE 2 - Aleksandry Fydryszewskiej.

W kategorii Inscenizacja Taneczna 7-11 lat CODA 2 zatańczyła układ ,,Wyobraźnia” i zajęła I miejsce, w kategorii etiuda taneczna 12-15 lat CODA 1 z układem ,,Po drugiej stronie lustra” zdobyła I miejsce, a SPACE 1 z układem ,,Cienie snów” – II miejsce. W kategorii etiuda taneczna 7-11 lat CODA 2b wytańczyła wyróżnienie. W tej samej kategorii zatańczyła też grupa SPACE 2.

- Tancerki zaprezentowały się wspaniale, byłyśmy bardzo dumne, że potrafiły się skupić i dać z siebie wszystko. A tańczenie przed dużą publicznością i wśród świetnej konkurencji to naprawdę nie lada wyzwanie – mówiły instruktorki Marta Merdzińska i Aleksandra Fydryszewska.

- Dla naszych zespołów był to również test nowych układów i nowych strojów przed zbliżającym się 40. Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalem Piosenki i Tańca – dodała Małgorzata Kazuś, kierownik Działu Artystycznego KDK.

Festiwal ,,Tańczące Trzewiczki” zorganizowali: Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, Burmistrz Miasta i Gminy Ślesin, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Ślesinie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ślesinie.

REKLAMA:

Odwiedź również