Prace czterech młodych plastyczek z Atelier KreDKa z Konińskiego Domu Kultury zobaczymy na wystawie pokonkursowej 42. Przeglądu Twórczości Plastycznej ,,O Złotą Sztalugę 2020”.

Jury Przeglądu zdecydowało, że pokonkursowa wystawa nie może obyć się bez prac Natalii Błaszczyk, Danuty Maćkowiak, Martyny Waligóry i Gabrieli Wałowskiej.
- To powód do dumy – mówi Katarzyna Mijakowska, opiekun Atelier KreDKa.
Na wystawie pokazane zostaną prace artystów amatorów z dziedziny malarstwa, grafiki, fotografii i rzeźby. Warto zaznaczyć, że w tym zacnym gronie jest także rzeźbiarz Grzegorz Buciak, emerytowany pracownik KDK.

Jak informuje Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, organizator wydarzenia, Przegląd stwarza możliwość zaprezentowania bogatej twórczości plastycznej subregionu konińskiego, integracji środowisk twórczych, wymiany doświadczeń w zakresie poszukiwań artystycznych oraz propagowania aktywnego uczestnictwa w kulturze.
Wystawa i uroczyste podsumowanie 42. Przeglądu Twórczości Plastycznej ,,O Złotą  Sztalugę 2020” odbędzie się 11 grudnia o godz. 18.00 na stronie internetowej CKiS w Koninie oraz na fanpege Epicentrum Kultury na FB.

Gratulujemy naszym artystom i trzymamy kciuki. Wierzymy, że wiele przeglądowych nagród trafi w Wasze ręce, w tym Złota Sztaluga.


 


Projekcje w jakości cyfrowej obrazu i dźwięku

Tanie Poniedziałki i Tanie Środy –  bilety 13 zł
Czwartki Dojrzałego Widza ‘60+  – bilety 13 zł
Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+) - bilety w cenie 16 zł
Normalny – bilety w cenie 18 zł
Bilety w ramach akcji ,,Zabierz rodziców do kina” w cenie 13 zł każdy
Projekcje w 3D - opłata dodatkowa za okulary: 5 zł. Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku i Taniej Środy

Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.
 

 

 
REKLAMA:

Relacje

Odwiedź również