Zespoły folklorystyczne z Cypru, Turcji, Holandii, Słowacji, Rumunii, Grecji i Białorusi były uczestnikami koncertu Festiwalu Sztuki Ludowej, organizowanego przez Towarzystwo Poligrodzianie w Poznaniu. Choć to już 9. Festiwal, w Koninie odbył się po raz pierwszy cztery lata temu, na konińskich bulwarach. Tym razem zespoły zaprezentowały się 22 sierpnia w centrum miasta, na skwerze przed Konińskim Domem Kultury.
Czytaj więcej...Wokaliści, filmowcy, recytatorzy i tancerze zakończyli sezon artystyczny w Konińskim Domu Kultury. Zdobyte przez rok umiejętności zaprezentowali podczas koncertu zatytułowanego ,,Pragnienia Mogo”, który odbył się w KDK w piątek 19 czerwca.
Czytaj więcej...„Z góry, z góry woda leci, a na dole mąci…”, potem „Słońce świeci, deszczyk pada, Baba Jaga dzieci zjada”. Przyśpiewkami i wyliczankami dziecięcymi z okolic Dąbrówki (Wielkopolska Zachodnia) rozpoczął występ w Konińskim Domu Kultury zespół folklorystyczny „Mali Poligrodzianie” z Poznania. Mało powiedzieć, że był to koncert znakomity, on był bezcenny dla szacunku i zachowania dziedzictwa kulturowego.„Z góry, z góry woda leci, a na dole mąci…”, potem „Słońce świeci, deszczyk pada, Baba Jaga dzieci zjada”. Przyśpiewkami i wyliczankami dziecięcymi z okolic Dąbrówki (Wielkopolska Zachodnia) rozpoczął występ w Konińskim Domu Kultury zespół folklorystyczny „Mali Poligrodzianie” z Poznania. Mało powiedzieć, że był to koncert znakomity, on był bezcenny dla szacunku i zachowania dziedzictwa kulturowego.
Czytaj więcej...Chociaż wszystkie są wyjątkowe, ten Salon Poezji Anny Dymnej był inny niż wszystkie. Widzowie przypomnieli sobie, że można tu czytać, słuchać, ale i rozmawiać. Taką formę kontaktu zaproponował im Robert Więckiewicz, który 1 marca br. prezentował zebranym poezję Jarosława Iwaszkiewicza.
Czytaj więcej...- Wiesz, zryczałam się… „Requiem” Mozarta zawsze wzbudzało emocje krytyków – bo kto dokończył dzieło Mozarta, i słuchaczy – do których w pewnym momencie dociera świadomość odchodzenia co najmniej najbliższych im osób. Konińskim słuchaczom emocji dostarczyły w dzień zaduszny Chór i Orkiestra Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Henryka Wojnarowskiego.
Czytaj więcej...Koncert zaczął się tradycyjnie, arią Stefana ze „Strasznego dworu” Stanisława Moniuszki. Potem były „ułany” z „ej dziewczyną, ej niebogą” a skończyło się marzeniem mleczarza o bogactwie, czyli arią Tewiego ze „Skrzypka na dachu”.
Czytaj więcej...Premierą w Kinie „Oczko” uczcili swój pierwszy dokument członkowie Amatorskiego Klubu Filmowego MUZA. Był to ich pierwszy film, w którym przyglądali się problemom ludzi głuchych. We wzmocnionym składzie realizowali go w ramach warsztatu „Okiem motyla”. Spotkanie z udziałem bohaterów, rodziców, gości i tłumaczy języka migowego odbyło się w niedzielę, 9 marca br. w Konińskim Domu Kultury.
Czytaj więcej...