Furioza
Pokaz specjalny, 2h 15min


18 listopada, godz. 19.00
Po filmie spotkanie z reżyserem Cyprianem T. Olenckim oraz aktorami Mateuszem Banasiukiem i Szymonem Bobrowskim

Historia policjantki, która spróbuje rozbić układ, w którym się wychowała.
Wydarzenie z przeszłości rozdziela losy trójki przyjaciół. Niespodziewanie w życiu Dawida (Mateusz Banasiuk), dzisiaj już lekarza, znowu pojawia się ona. Dzika (Weronika Książkiewicz) – kiedyś miłość jego życia, teraz doświadczona policjantka, składa mu propozycję nie do odrzucenia. Albo ten zostanie policyjnym informatorem i wtyczką, albo jego brat (Wojciech Zieliński) trafi do więzienia z wieloletnim wyrokiem. Przyciśnięty do muru Dawid w końcu ulega, a jego głównym celem staje się infiltracja rosnącej w siłę zorganizowanej grupy przestępczej. Trafiając w sam środek wojny o wpływy i pieniądze, będzie musiał mierzyć się z ciągłą podejrzliwością ze strony dawnego przyjaciela Goldena (Mateusz Damięcki). Wkrótce odkryje też, że świat, od którego próbował się uwolnić, wciąga go ze zdwojoną siłą. /opis dystrybutora/
Reżyseria: Cyprian T. Olencki. Scenariusz: Cyprian T. Olencki i Tomasz Klimala. Zdjęcia: Klaudiusz Dwulit. Operator kamery: Klaudiusz Dwulit, Arkadiusz Fudali. Scenografia: Marcin Buśko, Aleksandra Chorążyczewska. Kostiumy: Milena Jaroszek. Muzyka: Miro Kępiński: Dźwięk: Jerzy Murawski, Franciszek Kozłowski. Montaż: Wojciech Włodarski, Miłosz Janiec. Charakteryzacja: Alina Janerka. Kierownictwo produkcji: Radosław Bartczak. Producent: Marcin Zarębski. Produkcja: Hungry Crocodiles. Dystrybucja: Kino Świat.

Obsada: Mateusz Banasiuk, Weronika Książkiewicz, Mateusz Damięcki, Łukasz Simlat, Wojciech Zieliński, Szymon Bobrowski, Janusz Chabior, Sebastian Stankiewicz.
Gatunek: dramat, akcja. Produkcja: Polska. Premiera: 22 października 2021 (Polska)

Cyprian T. Olencki. Reżyser. Scenarzysta. Ukończył reżyserię w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie, realizację na PWSFTiTV w Łodzi i politologię na Wyższej Szkole Dziennikarstwa im M. Wańkowicza w Warszawie. W roku 2004 wygrał konkurs zorganizowany przez PARPA na scenariusz spotu TV kampanii społecznej ,,ALKOHOL-Nieletnim dostęp wzbroniony", na podstawie którego wyreżyserował reklamę TV i etiudę do kin. Reżyser wielu filmów reklamowych. Autor scenariuszy filmów fabularnych: ,,Zakręt Hipokampa", ,,Raki", ,,Gangrena", ,,Stambuł".

REKLAMA:

Partnerzy KDK