Koniński Dom Kultury jest spadkobiercą ponad półwiecznych tradycji instytucji kultury działających w Koninie. Przez lata budowaliśmy tradycję, której wizytówkami są Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca, Przegląd Polskich Filmów Fabularnych ,,Debiuty", Rock z Mikołajem czy działalność Kina Centrum. Podkreślić należy, że kino należy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych oraz prestiżowej sieci kin Europa Cinemas.

Koniński Dom Kultury to także działalność edukacyjna. Zarażamy pasją do tańca, muzyki, plastyki, filmu i fotografii. Nasi podopieczni bardzo często swoje zainteresowania łączą z pracą zawodową. A uczestnicy festiwalu czy Rocka z Mikołajem w dorosłym życiu podbijają sceny muzyczne.  
 
Kultura dla każdego
Edukacja artystyczna
Kino Szkoła
Zajęcia dla seniorów
Koncerty dla fanów rocka, jazzu, klasyki czy popu
Wystawy, spektakle, koncerty oraz projekcje filmowe
Spotkania z poezją w ramach Salonu Poezji i Literatury

 
Edukacja realizowana poprzez czynne uczestnictwo w kulturze, w tworzeniu sztuki
Edukacja przez sztukę to priorytet naszej działalności. Od lat KDK prowadzi zajęcia artystyczne z tańca, muzyki, plastyki i filmu. Uczestniczy w nich około 400 młodych ludzi, potwierdzających swoje umiejętności w przeglądach i konkursach. Najważniejszym efektem jest wykształcona u nich umiejętność uczestnictwa i odbioru sztuki.
Koniński Dom Kultury swą misję realizuje w ścisłym porozumieniu z samorządem Konina i współpracując ze wszystkimi placówkami kultury w mieście. KDK jest otwarty dla organizacji pozarządowych, stowarzyszeń i fundacji oraz dla osób indywidualnych.
 
 
Wszyscy są dla nas ważni i w Konińskim Domu Kultury są zawsze mile widzianymi gośćmi.