Wokaliści, filmowcy, recytatorzy i tancerze zakończyli sezon artystyczny w Konińskim Domu Kultury. Zdobyte przez rok umiejętności zaprezentowali podczas koncertu zatytułowanego ,,Pragnienia Mogo”, który odbył się w KDK w piątek 19 czerwca.


Tuż przed koncertem młodych artystów, w holu KDK, zaśpiewali seniorzy z Zespołu Wokalnego Fantazja oraz zatańczył Zespół Pieśni i Tańca Konin.
- Koniński Dom Kultury to placówka otwarta dla wszystkich. To tutaj swoje pasje rozwijają młodzi artyści. Tutaj także spotykają się osoby dorosłe. Muzykują, tańczą, koncertują – mówi Małgorzata Kazuś, kierownik działu artystycznego KDK.

Sezon artystyczny 2014/2015 zakończyło w piątek ponad 200 wokalistów, recytatorów, filmowców i tancerzy. Na scenie zaprezentowali się uczestnicy zajęć AKF Muza, prowadzonego przez Andrzeja Mosia, recytatorzy z Grupy Teatralnej Waliza pod kierownictwem Elżbiety Gierasimow – Zakowany, wokaliści ćwiczący pod czujnym okiem Anny Ciesielskiej oraz tancerze, z którymi pracują Sylwia Michalak, Klaudia Dutkiewicz, Jacek Szczepankiewicz i Grzegorz Ambroziak.
Wszyscy, wystąpili w spektaklu, wyreżyserowanym przez Małgorzatę Kazuś, zatytułowanym ,,Pragnienia Mogo”.
- Scenariusz oparty został o chińską opowieść. Wykorzystane również zostały cytaty z „Rozmów z Paulo Coelho” oraz z książki „Zwierzenia pielgrzyma” Juana Ariasa. W rolę Mogo, kamieniarza, który tęskni za pięknem i sztuką wcielił się Krystian Maciejewski – recytator i aktor Teatru „Waliza” W postać Anioła, który spełnia życzenia Mogo, Weronika Andrzejczak.

W programie koncertu znalazły się także krótkie filmiki, prezentacje taneczne (disco dance, break dance, hip hop) oraz występy wokalne i recytatorskie. Młodzi artyści chwalili się również udziałami w turniejach, mistrzostwach, konkursach, a także swoimi sukcesami. Tych nie brakowało. Warto jednak zacytować tytułowego Mogo, który w jednym z dialogów z Aniołem powiedział ,,..nigdy nie ma porażek ani zwycięstw ostatecznych, bo dzisiejsza porażka może być jutrzejszym zwycięstwem”.
- Oddaje to w stu procentach cel, jaki stawiamy przed sobą w edukacji dzieci i młodzieży. Każdy jest zwycięzcą, niezależnie czy zdobył mistrzostwo, aplauz czy inne nagrody. Sukcesem jest to, że każdy z naszych podopiecznych walczy ze swoimi słabościami, pokonuje je i że rozwija swoje pasje – dodaje Mirosław Grzanka, z-ca kierownika działu artystycznego.

My ze swej strony wokalistom, filmowcom, recytatorom i tancerzom, nie zależnie od tego ile maja lat, życzymy udanych wakacji. Do zobaczenia w KDK we wrześniu.

 


Projekcje w jakości cyfrowej obrazu i dźwięku

Tanie Poniedziałki i Tanie Środy –  bilety 13 zł
Czwartki Dojrzałego Widza ‘60+  – bilety 13 zł
Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+) - bilety w cenie 16 zł
Normalny – bilety w cenie 18 zł
Bilety w ramach akcji ,,Zabierz rodziców do kina” w cenie 13 zł każdy
Projekcje w 3D - opłata dodatkowa za okulary: 5 zł. Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku i Taniej Środy

Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.
 

 

 
REKLAMA:

Relacje

Zapowiedzi

Odwiedź również