Komisja artystyczna po obejrzeniu 122 prezentacji w eliminacjach i zakwalifikowaniu 70 prezentacji do finału, postanowiła przyznać następujące wyróżnienia i aplauzy w 12 kategoriach tanecznych:
MALI DEBIUTANCI DO 8 LAT

Exercise
Studio Baletowe Laili Arifuliny w Rzeszowie
Choreografia: Tetiana Kudyrko
Instruktorka: Tetiana Kudyrko
Pierożki od matrioszki”

Pestka
Studio RAMPA DANCE w Poznaniu
Choreografia: Izabela Gryko-Filipiak
Instruktorka: Izabela Gryko-Filipiak
Szakal”

Детство
Центр Внешкольной Работы w Briańsku (Rosja)
Choreografia: Siergiej Lieontief
Instruktorzy: Ksenia Pilszikowa, Jelena Tkacziowa
Фруктовый компот” (Kompot owocowy)


ETIUDA TANECZNA DO 12 LAT (jazz, modern, contemporary, balet)

WYRÓŻNIENIE
Etiuda
Młodzieżowy Dom Kultury w Radomiu
Choreografia: Małgorzata Dzbuk
Instruktorka: Małgorzata Dzbuk
Uśmiech aniołów”


BRĄZOWY APLAUZ
Fox 3
Fox Dance Studio w Jabłonnej
Choreografia: Katarzyna Rasińska
Instruktorka: Katarzyna Rasińska 
Chwytając gwiazdy”

BRĄZOWY APLAUZ
Rytmix Konin 3A
Studio Tańca Rytmix Wiesława Wolna w Golinie
Choreografia: Wiesława Wolna, Martyna Wolna
Instruktorzy: Wiesława Wolna, Martyna Wolna
,,Cukierki”

SREBRNY APLAUZ
Tęczowe Nutki
Miejski Dom Kultury, Dom Kultury w Kamienicy – Bielsko-Biała
Choreografia: Aldona Hijacent-Paleta
Instruktorka: Aldona Hijacent-Paleta
Krople”

ZŁOTY APLAUZ
Reliese Team Kids
Uczniowski Klub Sportowy „Duet” w Otwocku
Choreografia: Adrianna Patłaszyńska
Instruktorka: Adrianna Patłaszyńska
Troubles? Let Them Go!”


ETIUDA TANECZNA DO 16 LAT (jazz, modern, contemporary, balet)

WYRÓŻNIENIE
Fenomen
Miejski Dom Kultury, Dom Kultury w Kamienicy – Bielsko-Biała
Choreografia: Magdalena Koim
Instruktorka: Magdalena Koim
Roszada”

BRĄZOWY APLAUZ
Reliese Team Junior One
Uczniowski Klub Sportowy „Duet” w Otwocku
Choreografia: Joanna Piotrowicz
Instruktorka: Joanna Piotrowicz
Proud Mary”

SREBRNY APLAUZ
FART IIA
Szkoła Tańca i Baletu „FART” Justyna Szczap-Morkowska w Koninie
Choreografia: Adrianna Patłaszyńska
Instruktorki: Adrianna Patłaszyńska, Justyna Szczap-Morkowska
Flora”


ZŁOTY APLAUZ
ЮНОСТЬ
Junost
Брянский Областной Дворец Детского и Юношеского Творчества им. Гагарина w Brańsku (Rosja)
Choreografia: Jelena Adarczienko
Instruktor: Siergiej Pastuszienko
Дерево” (Drzewo)


INSCENIZACJA STREET DANCE DO 12 LAT

WYRÓŻNIENIE
Paradise Karsin
Dom Kultury w Karsinie
Choreografia: Iwona Laska
Instruktorka: Iwona Laska
Frozen”

BRĄZOWY APLAUZ
Dance Studio PAA Kids Team
Szczecińskie Stowarzyszenie Tańca Sportowego Dance Studio „PAA” w Szczecinie
Choreografia: Paula Pilarska
Instruktor:ka Paula Pilarska
„Minionki”

SREBRNY APLAUZ
ATOM Mini
Uczniowski Klub Sportowy „HUBAL” w Białymstoku
Choreografia: Edyta Jerończuk
Instruktorka: Edyta Jerończuk

ZŁOTY APLAUZ
CLIS Galanta
Kultúrna a umelecká agentúra PANORÁMA – Dolna Streda (Słowacja)
Choreografia: Iveta Baloghová
Instruktorka: Iveta Baloghová


INSCENIZACJA STREET DANCE DO 16 LAT

WYRÓŻNIENIE
TRANS 2 Międzyrzecz
Stowarzyszenie Przyjaciół i Zespołu Tanecznego „TRANS” w Międzyrzeczu
Choreografia: Anna Bubnowska, Katarzyna Piechowiak
Instruktorki: Anna Bubnowska, Katarzyna Piechowiak, Sylwia Konieczna, Paulina Wałaszek,
Dagmara Śron
Chemicals Sister’s”

BRĄZOWY APLAUZ
Feedback
Szamotulski Ośrodek Kultury w Szamotułach
Choreografia: Magda Traciłowska
Instruktorka: Magda Traciłowska
Piraci z Karaibów”


SREBRNY APLAUZ
Hity 2
Studio RAMPA DANCE w Poznaniu
Choreografia: Zofia Paluszkiewicz
Instruktorka: Zofia Paluszkiewicz
King Of Africa”

ZŁOTY APLAUZ
CLIS Galanta
Kultúrna a umelecká agentúra PANORÁMA – Dolna Streda (Słowacja)
Choreografia: Iveta Baloghová
Instruktorka: Iveta Baloghová
Halloween Party”


INSCENIZACJA TANECZNA DO 12 LAT (jazz, modern, contemporary, balet)

WYRÓŻNIENIE
HAND to HAND Dzieci
Klub Sportowy „HAND to HAND 1” w Warszawie
Choreografia: Lenka Breková Krová
Instruktor: Jacek Sennewald
Time”

BRĄZOWY APLAUZ
Tęczowe Nutki
Miejski Dom Kultury, Dom Kultury w Kamienicy – Bielsko-Biała
Choreografia: Aldona Hijacent-Paleta
Instruktorka: Aldona Hijacent-Paleta
„Jesień”

SREBRNY APLAUZ
Kolor Dzieci Dell'arte
DanceOFFnia Studio Działań Kreatywnych w Białymstoku
Choreografia: Patrycja Kozłowska, Karolina Garbacik
Instruktorka: Patrycja Kozłowska
„Gdzie kucharek.....”

ZŁOTY APLAUZ
Reliese Team Kids
Uczniowski Klub Sportowy „Duet” w Otwocku
Choreografia: Joanna Piotrowicz
Instruktorka: Joanna Piotrowicz
„Zabawa w ciuciubabkę”


INSCENIZACJA TANECZNA DO 16 LAT (jazz, modern, contemporary, balet)

WYRÓŻNIENIE
Kolor seniorzy Dell'arte
DanceOFFnia Studio Działań Kreatywnych w Białymstoku
Choreografia: Klaudia Nierodzik, Karolina Garbacik
Instruktorka: Klaudia Nierodzik
,,Wybieg”


BRĄZOWY APLAUZ
Reliese Team Junior One
Uczniowski Klub Sportowy „Duet” w Otwocku
Choreografia: Joanna Piotrowicz
Instruktorka: Joanna Piotrowicz
„Dancing Rope”

SREBRNY APLAUZ
Aluzja
Młodzieżowy Dom Kultury w Gorzowie Wlkp.
Choreografia: Agnieszka Krawczyk-Oziewicz
Instruktorki: Agnieszka Krawczyk-Oziewicz, Magdalena Pera-Logdańska
Na pięciolinii”

ZŁOTY APLAUZ
ЮНОСТЬ
Junost
Брянский Областной Дворец Детского и Юношеского Творчества им. Гагарина w Briańsku (Rosja)
Choreografia: Jelena Adarczienko
Instruktorzy: Siergiej Nowikow, Aliena Kliesziewnikowa
Мимы”


DISCO DANCE, DISCO FREESTYLE DO 12 LAT

BRĄZOWY APLAUZ
Heca
Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku
Choreografia: Elżbieta Ożlańska
Instruktorka: Elżbieta Ożlańska
„Pretty Girls”

SREBRNY APLAUZ
Fuks I
Koniński Dom Kultury w Koninie
Choreografia: Klaudia Dutkiewicz
Instruktorzy: Klaudia Dutkiewicz, Jacek Szczepankiewicz
„Feel The Disco”

ZŁOTY APLAUZ
Dance Studio PAA Kids Team
Szczecińskie Stowarzyszenie Tańca Sportowego Dance Studio „PAA” w Szczecinie
Choreografia: Paula Pilarska
Instruktorka: Paula Pilarska
„Mexico”


DISCO DANCE, DISCO FREESTYLE DO 16 LAT

WYRÓŻNIENIE

Heca Juniorzy
Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku
Choreografia: Elżbieta Ożlańska
Instruktorka: Elżbieta Ożlańska
Skip para pap”

BRĄZOWY APLAUZ
Fuks Juniors Team
Koniński Dom Kultury w Koninie
Choreografia: Jacek Szczepankiewicz
Instruktorzy: Jacek Szczepankiewicz, Klaudia Dutkiewicz
„The Time”

SREBRNY APLAUZ
Paradise Karsin
Dom Kultury w Karsinie
Choreografia: Iwona Laska
Instruktorki: Iwona Laska, Klaudia Lipska
„Fireball”

ZŁOTY APLAUZ
Dance Studio PAA Junior Team 
Szczecińskie Stowarzyszenie Tańca Sportowego Dance Studio „PAA” w Szczecinie
Choreografia: Paula Pilarska
Instruktorka: Paula Pilarska
„Lady's Ga Ga Ga”


TANIEC TOWARZYSKI DO 16 LAT

WYRÓŻNIENIE
MBB Family
Centrum Edukacji Bartoń w Warszawie
Choreografia: Michał Bartoń
Instruktorzy: Michał Bartoń, Monika Snopkowska
„MBB Airlines”

BRĄZOWY APLAUZ
Ego Baby
Miejskie Centrum Kultury w Żywcu
Choreografia: Edyta Mikołajczyk
Instruktorka: Edyta Mikołajczyk
„Sweet Kiss”

SREBRNY APLAUZ
MBB Dzieciaki
Centrum Edukacji Bartoń w Warszawie
Choreografia: Szymon Gniadkowski, Michał Bartoń
Instruktorzy: Michał Bartoń, Monika Snopkowska
„W stylu Boney M”


ZŁOTY APLAUZ
Ego Junior
Miejskie Centrum Kultury w Żywcu
Choreografia: Edyta Mikołajczyk
Instruktorka: Edyta Mikołajczyk
„Samba a'Mamba”


HIP HOP DO 12 LAT – różne styleelectric boogie/popping, breakdance

WYRÓŻNIENIE
Szok Dzieci
Studio Ruchu i Tańca „Szok” w Jastrzębiu-Zdroju
Choreografia: Katarzyna Nowak
Instruktorka: Katarzyna Nowak
„Dzieciaki ze zgranej paki”

BRĄZOWY APLAUZ
Flesz 3
Studio Tańca Nowoczesnego „ETNA” w Krośnie Odrzańskim
Choreografia: Sylwia Szostak
Instruktorka: Sylwia Szostak
„Zegary”

SREBRNY APLAUZ
Całkiem Nieźle
Studio RAMPA DANCE w Poznaniu
Choreografia: Dominika Jałoszyńska
Instruktorka: Dominika Jałoszyńska
„The Moon”

ZŁOTY APLAUZ
Paczworki
Stowarzyszenie SPOKOTANIEC w Zielonej Górze
Choreografia: Ewa Marchewka, Krzysztof Chamera
Instruktorzy: Ewa Marchewka, Krzysztof Chamera
„Kalejdoskop”
HIP HOP DO 16 LAT – różne style electric boogie/popping, breakdance

WYRÓŻNIENIE
Sushi
Studio RAMPA DANCE w Poznaniu
Choreografia: Dominika Jałoszyńska
Instruktorka: Dominika Jałoszyńska
„Whish”

BRĄZOWY APLAUZ
M8S Crew
Warsztatowa Akademia Musicalowa w Warszawie
Choreografia: Damian Lipiński
Instruktor: Damian Lipiński
„Boom”


SREBRNY APLAUZ
Szok Juniorzy
Studio Ruchu i Tańca „Szok” w Jastrzębiu-Zdroju
Choreografia: Katarzyna Nowak, Klaudia Krzywda
Instruktorki: Katarzyna Nowak, Klaudia Krzywda
„Ready Or Not”

ZŁOTY APLAUZ
Afera Hit
Studio RAMPA DANCE w Poznaniu
Choreografia: Zofia Paluszkiewicz
Instruktorka: Zofia Paluszkiewicz
„Watch”



Komisja pracowała w składzie: 
Nancy Gogstad (Norwegia)
Milena Jurczyk (Polska)
Piotr Galiński (Polska)
Katarzyna Skawińska – przewodnicząca jury (Polska)
Maciej Sheva Mołdoch (Polska)
Mindaugas Lekauskas (Litwa)
Dariusz Intrys –sekretarz jury (Polska)

Gartulujemy


Projekcje w jakości cyfrowej obrazu i dźwięku

Tanie Poniedziałki i Tanie Środy –  bilety 13 zł
Czwartki Dojrzałego Widza ‘60+  – bilety 13 zł
Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+) - bilety w cenie 16 zł
Normalny – bilety w cenie 18 zł
Bilety w ramach akcji ,,Zabierz rodziców do kina” w cenie 13 zł każdy
Projekcje w 3D - opłata dodatkowa za okulary: 5 zł. Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku i Taniej Środy

Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.
 

 

 
REKLAMA:

Odwiedź również