– Czy to pogotowie? – Tak. Instruktor Jacek Szczepankiewicz, słucham… – Ale czy to pogotowie taneczne? To, oczywiście, dialog wymyślony, ale nie do końca, bowiem w Konińskim Domu Kultury właśnie dzisiaj, 1 lipca, rozpoczęło działalność Pogotowie Disco Dance dla najmłodszych koninian. Pojawili się pierwsi „pacjenci”. Niektórzy mogą nawet pohulać. O godzinie 10.00, tak, jak podaliśmy w informacji „Wakacje w KDK”, pojawili się pierwsi mali adepci tańca. Laura Bączkiewicz ma 8 lat i jest już nieźle obeznana ze sceną – w tym roku została laureatką Aplauzu Uśmiechu na 40. Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, za wykonanie piosenki „Jestem kotem”. Teraz, jak nam powiedziała, „muszę podszkolić taniec”. Obok niej pierwsze taneczne kroczki stawia pięcioletni Janek Wyderkiewicz, który twierdzi, że „też mam poczucie śpiewania”. Na razie musi jednak „złapać” taneczny rytm wspólnie z Jackiem Szczepankiewiczem, instruktorem tańca disco, na co dzień prowadzącego grupy FUKS.
W sali obok tańce zawzięcie ćwiczyła druga grupa, większa i trochę starsza. Marta Merdzińska, prowadząca w KDK kilka zespołów tańca CODA, na początek zadała im ćwiczenia ruchowe, mające ich nieco porozciągać. Pod jej okiem ćwiczyło pięć dziewczyn, jeden chłopak i… tata (też się nieźle rozciągał). Kiedy się temu spektaklowi przyglądaliśmy, nie bardzo można było odgadnąć: więcej tu tańca, czy śmiechu. Najważniejsze, że radość była a to w czasie tańców hulańców, jak Marta je nazwała, jest najważniejsze.
W tym samym czasie zza drzwi jednego z KDK-owych pokoi słychać było nieśmiałe próby wokalne. Otwieramy – Mirosław Grzanka przy pianinie prowadzi zajęcia z przyszłymi wokalistami. „Mikrofon dla każdego”, tak nazywają się te zajęcia, jest rzeczywiście dla każdego, kto „śpiewać musi”. Ale może także spróbować swoich sił na keyboardzie, bowiem Mirosław, instruktor muzyki i wokalistyki (kierownik artystyczny m.in. chóru i smyczkowego zespołu kameralnego) specjalnie dla przyszłych muzyków przygotował zajęcia z keyboardowego ,,ABC”.
W każdym przypadku instruktorzy mają nadzieję, że może z tego pogotowia czy hulańców, a może także wokalistów, trafią kolejni tancerze do FUKSów i CODY, albo w przyszłości muzycy staną się podporą zespołu Ad Libitum… Zapraszamy na kolejne taneczne, muzyczne i wokalne wakacyjne artystyczne zajęcia w KDK; jakie i kiedy znaleźć można w informacji „Wakacje w KDK”.


 
REKLAMA:

Zapowiedzi

Odwiedź również