Film „Supernova”, fabularny debiut Bartosza Kruhlika, wygrał Plebiscyt Publiczności 29. Przeglądu Polskich Filmów Fabularnych DEBIUTY w Koninie. 


 

W tegorocznym Przeglądzie widzowie zobaczyli pięć debiutów fabularnych: „Fighter” w reż. Konrada Maximiliana, „Supernova” Bartosza Kruhlika, „(Nie)znajomi) w reż. Tadeusza Śliwy, „Dzień czekolady” w reż. Jacka Piotra Bławuta i „Ukryta gra” – film wyreżyserowany przez Łukasza Kośmickiego. Andrzej Moś, twórca i koordynator DEBIUTÓW, sumował: - Wprawdzie na tegoroczne DEBIUTY nie udało się sprowadzić wszystkich tytułów planowanych (o pokazach tak naprawdę decyduje polityka dystrybutorów), to sądzimy, że pokazane dzieła były wszechstronne, dla widzów różnych pokoleń, bo mieliśmy wśród debiutów także film dla bardzo młodych filmów, dla miłośników mocnego kina psychologicznego, gatunkowego. A to, że na projekcjach było tak wielu widzów świadczy, że przeglądy filmowe jak DEBIUTY, są potrzebne w kulturalnym krajobrazie Konina.

 

Publiczność w głosowaniu przyznała Nagrodę Publiczności filmowi „Supernova” w reż. Bartosza Kruhlika. Dodajmy, że reżyser, razem z Markiem Braunem, dla którego rola w tym filmie była debiutem w obrazie fabularnym, po projekcji filmu spotkali się z konińską publicznością.

 

Tegorocznym DEBIUTOM towarzyszyły też prezentacje pięciu filmów twórców uznanych: „Piłsudski” w reż. Michała Rosy, „Boże Ciało” w reż. Michała Komasy, „Obywatel Jones” Agnieszki Holland i – na zakończenie 29. Przeglądu - „Ikar. Legenda Mietka Kosza” w reż. Macieja Pieprzycy. Była też premiera filmu dokumentalnego „Doktor Piotr” w reż. Zdzisława Siwika.
 

 

REKLAMA:

Zapowiedzi

Odwiedź również