Muzyka, taniec i film towarzyszą w tym roku letnim warsztatom artystycznym, które odbywają się w Konińskim Domu Kultury.

Mimo obostrzeń sanitarnych i limitu miejsc, w warsztatach wakacyjnych bierze udział dziennie blisko trzydzieści osób.  Instruktorzy KDK: Anna Cherniei, Mirosław Grzanka, Grzegorz Ambroziak, Jacek Szczepankiewicz oraz Andrzej Moś, przygotowali bardzo bogatą ofertę zajęć. Od poniedziałku do piątku zapraszają do udziału w warsztatach breakingu, tańca jazzowego i modern, disco dance oraz tańca towarzyskiego. Odbywają się również zajęcia gry na keyboardzie oraz spotkania w Amatorskim Klubie Filmowym MUZA.
Od 21 lipca do kalendarza wakacyjnych warsztatów artystycznych dołączą także zajęcia plastyczne, prowadzone przez Katarzynę Mijakowską z Atelier Kredka oraz warsztaty jazzowe prowadzne przez Martę Merdzińską.
Szczegółową ofertę zajęć znajdziecie tutaj: https://bit.ly/30ikWHD
Pamiętajcie, że aby wziąć udział w zajęciach, trzeba wcześniej zapisać się na listę uczestników (tel. 63 211 31 33 wew. 29).

Lato w Konińskim Domu Kultury to również seanse filmowe dla najmłodszych. Te odbywają się w Kinie Centrum codziennie o godz. 14.00. Bilety dzięki dofinansowaniu z Europa Cinemas, na każdy z filmów kosztują 6,50 zł.
Kino Centrum i KDK zapraszają także do Kina pod Gwiazdami. Najbliższy seans w piątek, 24 lipca. O godz. 22.00, na placu przed KDK, wspólnie obejrzymy amerykańską komedię ,,Wszyscy moi mężczyźni”. Wstęp wolny. Obowiązują maseczki i limit 150 miejsc.
Repertuar kina zajdziesz tutaj: https://bit.ly/32tMJrAFoto: Jakub Ścibor Ratajczyk


Projekcje w jakości cyfrowej obrazu i dźwięku

Tanie Poniedziałki i Tanie Środy –  bilety 13 zł
Czwartki Dojrzałego Widza ‘60+  – bilety 13 zł
Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+) - bilety w cenie 16 zł
Normalny – bilety w cenie 18 zł
Bilety w ramach akcji ,,Zabierz rodziców do kina” w cenie 13 zł każdy
Projekcje w 3D - opłata dodatkowa za okulary: 5 zł. Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku i Taniej Środy

Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.
 

 

 
REKLAMA:

Zapowiedzi

Odwiedź również