„Burzę w teatrze Gogo” wystawi premierowo grupa teatralna „Waliza”. Aktorzy amatorzy uczestniczą na co dzień w zajęciach recytatorskich i teatralnych prowadzonych w Konińskim Domu Kultury przez Elżbietę Gierasimow-Zakowany. Przygotowywane przez nich przedstawienie zostanie zaprezentowane konińskiej publiczności 1 czerwca br. 

Teatr „Waliza” sięga po tę sztukę Andrzeja Maleszki chętnie. Przypomnijmy, że grupa amatorska, w innym składzie, prezentowała ją w 2003 i 2007 roku. Pierwsze przedstawienie odbyło się pod szyldem Teatru „Klamka” (od 2001), drugie jako „Maska”, dopiero później zespół zmienił nazwę na aktualną – „Waliza”. Zagrali w nim Natalia Kiser, Marta Waszak Maura Rewers, Bartosz Rychlicki, Natalia Cetera, Anna Wojnarowska, Patrycja Sochacka (premiera: 17/05/2003). W obsadzie drugiej odsłony „Burzy w teatrze Gogo” wystąpili z kolei: Justyna Wadelska, Andżelika Satller, Magdalena Nawrocka, Maciek Wawrzyniak i Ewa Kurzawa (premiera: 1/06/2007).

W „Burzy”, którą będziemy oglądać tego roku w Dniu Dziecka w role wcielą się: Weronika Szkudlarek (Gogo), Alina Kacprzak (Panna Młoda, Królowa), Krystian Maciejewski (Pan Młody, Król), Estera Karpińska i Weronika Andrzejczak (Dziewczyna) i Julia Smogór (Lalka).

Sztukę Maleszki rozpoczyna ślub pary głównych bohaterów, którzy w poszukiwaniu domu spotykają Gogo. Wraz z pacynką Pusi zamieszkuje on stary opuszczony teatr. Nie na długo odnajdują tu swoje szczęście. Otwarcie tajemniczej szafy sprawia, że ich los ulega zmianie. Prawda, miłość i dobro schodzą na plan dalszy. Bohaterowie, którzy założyli królewskie maski i stroje przeliczają wszystko na pieniądze. Ich własna córka nie wydaje się im mądra ani piękna, a jej miejsce zajmuje Lalka-intrygantka. Po nieudanych próbach zdjęcia z nich masek, sytuacje ratuje szczęśliwie Gogo.

Reżyserem „Burzy w teatrze Gogo” jest instruktor teatru, Elżbieta Gierasimow-Zakowany. Kostiumy zaprojektowała Teresa Krupa, scenografię realizują – Włodzimierz Cichocki i Józef Sutyła. Na PREMIERĘ trzeciej odsłony sztuki Andrzeja Maleszki zapraszamy 1 czerwca 2015, o godz. 18.00 do Konińskiego Domu Kultury. Jest ona adresowana do dzieci i młodzieży. Bilety w cenie 5 zł dostępne są w kasie KDK.

Muzyka: Clinton Mansell - REQUIEM DLA SNU, Yann Tiersen -  AMELIA,  
Seweryn Krajewski, Agnieszka Osiecka - NIECH ŻYJE BAL,  
Krzysztof Logan Tomaszewski - Z POTRZEBY DUSZY I SERCA 
 


Projekt plakatu: Katarzyna Mijakowska, Plastyczne Atelier KreDKa

REKLAMA:

Relacje

Odwiedź również