f Gogo w opuszczonym teatrze - Koniński Dom Kultury

„Burzę w teatrze Gogo” wystawi premierowo grupa teatralna „Waliza”. Aktorzy amatorzy uczestniczą na co dzień w zajęciach recytatorskich i teatralnych prowadzonych w Konińskim Domu Kultury przez Elżbietę Gierasimow-Zakowany. Przygotowywane przez nich przedstawienie zostanie zaprezentowane konińskiej publiczności 1 czerwca br. 

Teatr „Waliza” sięga po tę sztukę Andrzeja Maleszki chętnie. Przypomnijmy, że grupa amatorska, w innym składzie, prezentowała ją w 2003 i 2007 roku. Pierwsze przedstawienie odbyło się pod szyldem Teatru „Klamka” (od 2001), drugie jako „Maska”, dopiero później zespół zmienił nazwę na aktualną – „Waliza”. Zagrali w nim Natalia Kiser, Marta Waszak Maura Rewers, Bartosz Rychlicki, Natalia Cetera, Anna Wojnarowska, Patrycja Sochacka (premiera: 17/05/2003). W obsadzie drugiej odsłony „Burzy w teatrze Gogo” wystąpili z kolei: Justyna Wadelska, Andżelika Satller, Magdalena Nawrocka, Maciek Wawrzyniak i Ewa Kurzawa (premiera: 1/06/2007).

W „Burzy”, którą będziemy oglądać tego roku w Dniu Dziecka w role wcielą się: Weronika Szkudlarek (Gogo), Alina Kacprzak (Panna Młoda, Królowa), Krystian Maciejewski (Pan Młody, Król), Estera Karpińska i Weronika Andrzejczak (Dziewczyna) i Julia Smogór (Lalka).

Sztukę Maleszki rozpoczyna ślub pary głównych bohaterów, którzy w poszukiwaniu domu spotykają Gogo. Wraz z pacynką Pusi zamieszkuje on stary opuszczony teatr. Nie na długo odnajdują tu swoje szczęście. Otwarcie tajemniczej szafy sprawia, że ich los ulega zmianie. Prawda, miłość i dobro schodzą na plan dalszy. Bohaterowie, którzy założyli królewskie maski i stroje przeliczają wszystko na pieniądze. Ich własna córka nie wydaje się im mądra ani piękna, a jej miejsce zajmuje Lalka-intrygantka. Po nieudanych próbach zdjęcia z nich masek, sytuacje ratuje szczęśliwie Gogo.

Reżyserem „Burzy w teatrze Gogo” jest instruktor teatru, Elżbieta Gierasimow-Zakowany. Kostiumy zaprojektowała Teresa Krupa, scenografię realizują – Włodzimierz Cichocki i Józef Sutyła. Na PREMIERĘ trzeciej odsłony sztuki Andrzeja Maleszki zapraszamy 1 czerwca 2015, o godz. 18.00 do Konińskiego Domu Kultury. Jest ona adresowana do dzieci i młodzieży. Bilety w cenie 5 zł dostępne są w kasie KDK.

Muzyka: Clinton Mansell - REQUIEM DLA SNU, Yann Tiersen -  AMELIA,  
Seweryn Krajewski, Agnieszka Osiecka - NIECH ŻYJE BAL,  
Krzysztof Logan Tomaszewski - Z POTRZEBY DUSZY I SERCA 
 


Projekt plakatu: Katarzyna Mijakowska, Plastyczne Atelier KreDKa

 

Tanie Poniedziałki i Tanie Środy - bilety 15 zł

Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+ za okazaniem dowodu osobistego) - bilety w cenie 20 zł

Normalny - bilety w cenie 22 zł

Bilety na filmy familijne w cenie 15 zł

Okulary do projekcji w 3D - w cenie 4 zł
Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku i Taniej Środy

Konińska Karta Mieszkańca – ulga 2 zł od ceny biletu normalnego i ulgowego (nie dotyczy Taniego Poniedziałku i Taniej Środy)

Dla osób objętych pakietem Konińska Karta Rodziny 3+ zniżki 50 proc. na wszystkie bilety do kina


Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


Kup bilet


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.  

REKLAMA:

Relacje

Partnerzy KDK