Mai Komorowskiej nie trzeba przedstawiać. Jest aktorką wspaniałą, uznaną, zapamiętaną. Prywatnie piękną kobietą, człowiekiem pełnym dobroci, emanującej wokół. Na scenie i w filmie łączy obie te cechy. Artur Międzyrzecki napisał o niej, że jest "aktorką miłości". Zdobyła niezliczone nagrody przyznawane wybitnym polskim aktorom, stała się wybraną aktorką Krzysztofa Zanussiego i chociaż jej filmowy dorobek jest imponujący, mówi o sobie, że w swym zawodowym życiu więcej ról odmówiła niż przyjęła. 

Poezję na żywo czyta od lat, czytała ją na długo przed Salonami Poezji Anny Dymnej, a ludzie słuchali jej z uwagą i wzruszenie. I pewnie tak będzie tym razem. Maja Komorowska wystąpi dla konińskiej publiczności z wierszami Adama Zagajewskiego, Wisławy Szymborskiej, księdza Jana Twardowskiego, księdza Janusza Pasierba i innych ukochanych poetów, których utworami podzieli się z Państwem.

Sporo miejsca poświęci też rozmowie o życiu, bliskich i zawodzie aktora. W Konińskim Domu Kultury będzie można również zakupić książkę "Pytania, które się nie kończą", w której znajduje się wywiad rzeka (z aktorką rozmawia wybitny krytyk filmowy, Tadeusz Sobolewski). Będzie też możliwość uzyskania osobistej dedykacji Mai Komorowskiej. Gospodarzem Salonu Poezji będzie Andrzej Seweryn, honorowym - Szymon Pawlicki. Jak zawsze czytaniu wierszy będzie towarzyszył występ Muzycznych Aniołów.

MAJA KOMOROWSKA - Aktorka NieZwykła

Salon Poezji Anny Dymnej
Koniński Dom Kultury
7 czerwca 2015, 18.00
Bilety 20 złFotografia Mai Komorowskiej pochodzi z serwisu FILMOTEKI NARODOWEJ W WARSZAWIE.
Tytuł Aktorki NieZwykłej został jej oficjalnie nadany podczas ostatniej, 12. edycji Festiwalu Filmów i Spotkań NieZwykłych w Sandomierzu.

 
REKLAMA:

Relacje

Odwiedź również