Dobre filmy znów zagoszczą na Bulwarze Nadwarciańskim. Trzy sierpniowe wieczory to trzy znakomite tytuły: „Najlepszy”, „Przełęcz ocalonych”, „Whitney”. Projekcje odbędą się w soboty: 3,10 i 17 sierpnia o godz. 21.30 w pobliżu CKU. Wstęp wolny. 
 

Pierwszym filmem będzie „Najlepszy” w reżyserii Łukasza Palkowskiego. Tę polską produkcję obejrzymy 3 sierpnia. Film inspirowany jest historią życia Jerzego Górskiego, byłego narkomana. Mężczyzna wygrał walkę z nałogiem i został sportowcem, zdobył m.in. tytuł mistrza świata w triathlonowych zawodach Double Ironman w Stanach Zjednoczonych.

Tydzień później, 10 sierpnia wyświetlony zostanie film pt.„Przełęcz Ocalonych”. To historia oparta na życiu Desmonda T. Dossa, lekarza polowego odznaczonego Medalem Honoru. Akcja toczy się u schyłku drugiej wojny światowej, Amerykanie walczą z Japończykami o każdy kawałek lądu na Pacyfiku. Strategicznym celem jest wyspa Okinawa. Wśród personelu jest Desmond T. Doss, który ze względu na wyznawaną religię odmówił noszenia broni. Jest traktowany z nieufnością i oskarżany o tchórzostwo. Wkrótce udowodni jak bardzo się wobec niego mylono.

Ostatnim filmem, 17 sierpnia, będzie„Whitney”. To smutna, a momentami nawet przerażająca biografia słynnej wokalistki Whitney Houston, gwiazdy światowego show-biznesu XX wieku. W filmie wykorzystano wiele dokumentów z prywatnej kolekcji rodziny piosenkarki. To opowieść o drodze na szczyt, ogromnej sławie i pieniądzach, a jednocześnie paśmie niepowodzeń w życiu prywatnym. 

Organizatorzy: Miasto Konin, Koniński Dom Kultury.
 
DOBRE FILMY NA BULWARZE NADWARCIAŃSKIM

3 sierpnia, godz. 21.30 „NAJLEPSZY”
10 sierpnia, godz. 21.30 „PRZEŁĘCZ OCALONYCH”
17 sierpnia, godz.21.30 „WHITNEY”

 
Wstęp wolny!
 
 

REKLAMA:

Relacje

Odwiedź również