Jesień w Centrum – to propozycje październikowych kulturalnych spotkań w Kinie Centrum. Drodzy widzowie, proponujemy Wam specjalne promocyjne ceny, pakiety rodzinne oraz akcje dla dzieci – wszystko po to, by po czasie zamknięcia kin ułatwić ponowne zacieśnianie więzi między mieszkańcami miasta i okolic a kinem z jego wyjątkową atmosferą.  


Kino po czasie zamknięcia z powodu pandemii wraca do życia. Filmy, których premiery wcześniej odwołano, w końcu trafiają na ekrany. Nareszcie możemy grać i mamy co grać. Kino stara się wrócić na normalne tory, choć wciąż jest to bardzo trudne. Filmy są, ekipa techniczna jest, obsługa kina też… ale gdzie jesteś Ty, drogi Widzu? Wierzymy, że gdzieś głęboko w sercu tęsknisz za kinem: za oderwaniem od rzeczywistości, zatopieniem się w ciemność sali, za momentem, w którym jesteś tylko Ty i opowieść na ekranie oraz za niezwykłą atmosferą, której nie mają żadne platformy VOD ani filmy w telewizji.

Aby zachęcić Cię jeszcze bardziej przygotowaliśmy atrakcyjną ofertę na październikowe spotkania w kinie. Projekt Jesień w Centrum to promocyjne ceny biletów - również w weekendy, pakiety rodzinne oraz akcje dla dzieci.  
Przez cały październik cena biletu na weekendowe seanse będzie wynosiła 13 zł. Przypominamy, że cały czas w naszym kinie mamy Tanie Poniedziałki i Tanie Środy (bilety 13 zł). W październiku tanio będzie także w soboty i niedziele.
Proponujemy również jesienne pakiety rodzinne - przy zakupie trzech biletów na dany seans, czwarty bilet będzie gratis.

Kino Centrum pamięta także o najmłodszych widzach. Zachęcamy Was do oglądania filmów, zbierania pieczątek i odbierania Kadeciaków – czyli słodkich maskotek, które kochają kino i fantastyczne przygody. Kadeciaki trafią w Wasze ręce po czterech obejrzanych filmach.

W październikowym repertuarze Kina Centrum są fantastyczne filmy, między innymi: ,,Jak zostać gwiazdą”, ,,Szarlatan”, ,,Banksterzy”, a dla dzieci i młodzieży ,,Czworo dzieci i coś”, ,,Solan i Ludwik – misja księżyc” czy ,,Tajemniczy ogród”.

Zapewniamy też, że w naszym kinie jest bezpiecznie: dezynfekcja, maseczki, zachowanie dystansu społecznego – stosujemy się do wszystkich wytycznych. Dlatego bardzo serdecznie zapraszamy Was do Kina Centrum!


Projekcje w jakości cyfrowej obrazu i dźwięku

Tanie Poniedziałki i Tanie Środy –  bilety 13 zł
Czwartki Dojrzałego Widza ‘60+  – bilety 13 zł
Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+) - bilety w cenie 16 zł
Normalny – bilety w cenie 18 zł
Bilety w ramach akcji ,,Zabierz rodziców do kina” w cenie 13 zł każdy
Projekcje w 3D - opłata dodatkowa za okulary: 5 zł. Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku i Taniej Środy

Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.
 

 

 
REKLAMA:

Relacje

Odwiedź również