Aktorzy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku zaprezentowali się w Scenie Amatora Teatru „Feniks”. Na deskach Konińskiego Domu Kultury wystawili sztukę ,,Czarownice, czarownice…” oraz spektakl ,,O Pryszczycerzu i Królewnie Pięknotce”. Widzowie wzięli udział w rozmowach warsztatowych o teatrze prowadzonych przez Marię Witczak.


Kwietniowe spotkanie z „Feniksem” było ostatnim w tym roku szkolnym i artystycznym. Amatorska scena teatru powróci na deski KDK we wrześniu. Spektakl „ELMA – czyli jak zacząć wszystko od nowa” w reżyserii Elżbiety Gierasimow-Zakowany, 30 września wystawi Grupa Teatralna ,,Waliza” z Konińskiego Domu Kultury. Premiera przedstawienia odbędzie się 26 maja, także w KDK.

Minion spotkanie z „Feniksem” było okazją nie tylko do obejrzenia przedstawień przygotowanych przez aktorów z grupy Szpilki z Turku, ale także do rozmów na temat teatru i zachowań podczas występów.
– Teatr to gra aktorów, scenografia, kostiumy, gra świateł i rekwizytu. Teatr jednak tworzą nie tylko osoby w nim pracujące, ale także Ci, którzy do niego przychodzą. Dlatego tak ważne jest, jak zachowujemy się na widowni – mówiła do widzów Maria Witczak, instruktor teatralny klasy S, współpracującą z SAT „Feniks”.

Oba przygotowane przez uczniów z turkowskiej „Jedynki” spektakle charakteryzowały się grą światła, muzyką i dialogami. Przy czym warto podkreślić, że dzieci z młodszej grupy teatralna ,,Szpilki mini” scenariusz do przedstawienia ,,Czarownice, czarownice...” napisały same.


REKLAMA:

Relacje

Zapowiedzi

Partnerzy KDK