Zabawa, rekreacja, edukacja, gry, zabawy, wycieczki oraz działania kulturalne towarzyszą tegorocznym feriom zimowym w Koninie. W organizację czasu wolnego dla najmłodszych włączyły się szkoły, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejska Biblioteka Publiczna, Młodzieżowy Dom Kultury i Koniński Dom Kultury. KDK , 17 lutego, był gospodarzem spotkania prasowego podczas, którego przedstawiono ofertę zimowego wypoczynku w mieście.


W spotkaniu wziął udział Sławomir Lorek, z-ca prezydenta Konina, Zena Sroczyńska, kierownik wydziału kultury i sportu Urzędu Miejskiego w Koninie oraz dyrektorzy KDK, MDK, Miejskiej Biblioteki Publicznej i MOSiR.
- Informacja o ofercie każdej z placówek, które włączyły się w organizację zimowego wypoczynku dla najmłodszych, znajduje się na stronach internetowych owych instytucji oraz na stronie miasta. Z bogatej propozycji zajęć mogą korzystać wszystkie dzieci, które spędzają ferie w Koninie – mówi Sławomir Lorek.
Już od godzin porannych zajęcia rekreacyjno-sportowe rozpoczynają się w Szkołach Podstawowych nr 1, 3 i Gimnazjum nr 3. Na zajęcia sportowe i edukacyjne zapraszają także SP nr 6, 4 i 10. Półkolonie, wspólnie z organizacjami pozarządowymi, zorganizowały SP nr 8,9, 11 i 15. Bogatą ofertę zajęć sportowych proponuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie. Jak zapewnia Tomasz Sękowski, dyrektor instytucji, każde dziecko, które będzie chciało skorzystać z zajęć oferowanych przez trenerów i instruktorów znajdzie coś dla siebie.
Podobnie jest w Młodzieżowym Domu Kultury. Placówka, mimo iż trwa w niej remont, nie przerwała pracy.
- W naszej ofercie stawiamy głównie na ruch i animacje. Stąd program ferii bogaty jest w zajęcia na świeżym powietrzu i wycieczki – dodaje Lucyna Lenard – Woźniak, dyrektor MDK.
Znakiem rozpoznawczym ferii w Konińskim Domu Kultury są natomiast: taniec, muzyka, plastyka, teatr i film.
- Największą popularnością cieszą się oczywiście zajęcia w Atelier KreDKa, prowadzone przez Katarzynę Mijakowską. Bardzo liczne grupy uczęszczają także na zajęcia taneczne i wokalne. Niemal 100 proc. biletów sprzedajemy również na seanse dla dzieci, które od poniedziałku do piątku o godz. 12.00 pokazuje Kino Centrum. Widzów przyciąga zarówno cena biletów jak i bardzo atrakcyjne tytuły filmów – podkreśla Elżbieta Miętkiewska, dyrektor KDK.
Warto tutaj dodać, że w drugim tygodniu ferii Katarzyna Mijakowska przeprowadzi także warsztaty ceramiczne dla młodzieży, które sfinansował Urząd Miejski w Koninie.
- Skierowane będą do młodzieży, z którą już pracuję. Przez dwa dni będziemy rzeźbić w glinie i budować prace w oparciu o specjalne konstrukcje. Rezultatami naszej prac oczywiście się pochwalimy – dodaje Katarzyna Mijakowska.
W tegorocznej zimowej ofercie spędzania czasu wolnego nie mogła zabraknąć także Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie. Na miłośników książek czeka ponad 240 tysięcy egzemplarzy książek i jak dodaje Henryk Janasek, dyrektor MBP, nie są to tylko lektury.


foto: M. Oliński

REKLAMA:

Relacje

Zapowiedzi

Partnerzy KDK