Gwarno, kolorowo i radośnie zrobiło się w Konińskim Domu Kultury. Po wakacyjnej przerwie, ruszyły zajęcia artystyczne w KDK. Do sal prób powrócili także muzycy z Konińskiego Kameralnego Zespołu Smyczkowego Ad Libitum, akordeoniści, zespół Bastard i Agharta oraz Zespół Wokalny Fantazja i Zespół Pieśni i Tańca Konin.


Powrotu najmłodszych tancerzy i plastyków nie da się nie zauważyć. Hol KDK, pracownie, sale prób i korytarze od kilku dni pełne są roześmianych buziek. I to cieszy jak podkreślają instruktorzy.
- Wielka szkoda tylko, że nie wszyscy, którzy chcą tańczyć czy malować znajdą miejsce w grupach. - podkreślają. Powód jest tylko jeden: ograniczenia liczebne w poszczególnych zespołach.
Zapisy trwają jeszcze do najmłodszej grupy disco i hip hop. Osoby zainteresowane uczestnictwem w tych zajęciach powinny skontaktować się z działem artystycznym Konińskiego Domu Kultury.

Utalentowana plastycznie młodzież pracuje pod czujnym okiem Katarzyny Mijakowskiej w pracowni Atelier KreDKa.
Tancerze disco trenują wspólnie z Klaudią Dudkiewicz i Jackiem Szczepankiewiczem. Hip Hop ćwiczy w pocie czoła z Sylwią Michalak. Do lutego przyszłego roku, pod okiem instruktor Michalak, pracować będą również b-boy'e z grupy B&S. Wokalistami zajmuje się Anna Ciesielska, filmowcami Andrzej Moś.
Warto przy okazji dodać, że 4 października w Kinie Centrum, premierę będzie miał film zrealizowany przez młodzież skupioną w AKF Muza. O godz. 12.00 filmowcy z Muzy pokażą obraz ,,To był piękny zakład”.

Koniński Dom Kultury to także działalność artystyczna osób dorosłych. Pod marką KDK pracują Koniński Kameralny Zespół Smyczkowy Ad Libitum, Koniński Kameralny Zespół Akordeonowy, zespoły Bastard i Agharta oraz Zespół Wokalny Fantazja i Zespół Pieśni i Tańca Konin.

Fotorelacja Marcina Olińskiego kulturalnykonin.pl 

REKLAMA:

Relacje

Zapowiedzi

Partnerzy KDK