Niedawno zatańczyli w koncercie na powitanie wakacji, teoretycznie żegnając się z zajęciami, obowiązkami, lekcjami, intensywnymi treningami.  Było to jednak symboliczne pożegnanie, bo czas spędzają nadal bardzo pracowicie, szlifując kroki i figury break dance. Tancerze z Body&Soul pod egidą swojego mistrza Grzegorza „Ryby” Ambroziaka wystąpili niedawno w Ogólnopolskim Turnieju Break Dance Kids Battle 1 vs 1 „Szalony dzień tańca w Legionowie”, gdzie zajęli czołowe miejsca (20 czerwca br.).

–  W turnieju wzięło udział 14 bboyów z Konińskiego Domu Kultury, którzy zaprezentowali się w 3 kategoriach wiekowych  – informuje Grzegorz Ambroziak, instruktor BAS. – Zmierzyli się z 60 innymi tancerzami. I tak 3 miejsce zajął nasz król  parkietu Eryk Robaszkiewicz, 4 – Szymon Wiśniewski. Do 1/8 finału awansowali Krzysztof Grzechowski, Igor Trawiński i Stanisław Knop. Podkreślę, że zawody miały bardzo wysoki poziom. Walki finałowe przypominały te, w których biorą udział dorośli boye. Tym bardziej jestem zadowolony z wyniku moich tancerzy, którzy potwierdzili swoje miejsce w ścisłej czołówce najmłodszych bboyów w Polsce – mówił dumny trener.

Był to ostatni turniej w tym sezonie artystycznym, w którym wzięli udział. Przed nimi chwila odpoczynku, czas na regenerację sił, ale już 5 sierpnia wyjadą w góry na obóz taneczny RAM DANCE CAMP. I znów nie będzie lekko podczas szalonych treningów w plenerze i na parkiecie…

Dodajmy, że młodych tancerzy z Konińskiego Domu Kultury oceniali w Legionowie Mariusz „Maniek” Bromirski, Piotr „Anioł” Woźniak, Robert „Miciu” Nieznański. Wydarzenie zorganizowanej przez Urząd Miasta w Legionowie i Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji Kultury i Sztuki prowadził Leszek Baranowski. Brawa Chłopaki!

  
Fot. portal www.break.pl
 

 
 
 
REKLAMA:

Relacje

Zapowiedzi