Ryba, Grzegorz Ambroziak, tancerz, choreograf, instruktor b’boyingu uczestniczył w jednej z najbardziej prestiżowych imprez na świecie – Sony UK Bboy Championship. Wydarzenie odbywało się na Wyspach Brytyjskich, a konkretniej w Birmingham od 24-27 października. Ambroziak wystartował tam w zawodach, w których mierzyło się ponad 1000 tancerzy ze wszystkich kontynentów.

W Birmingham odbywały się już światowe finały 02 Academy. Bboye prezentowali się w trzech różnych salach w kategoriach: BBoy Crew, Solo BBoy, Solo Popping, Solo Hip-Hop Freestyle, Footwork, House i Dirty 30’s / Naughty 40’s. – Zawody sędziowały legendy tańca, między innymi PoeOne USA, Storm Niemcy, Renegade UK, Takeo Japonia, Lamine Francja, co jest ważne dla tancerzy i prestiżu wydarzenia – tłumaczy Grzegorz Ambroziak, instruktor BAS Family z Konińskiego Domu Kultury. – Imprezę prowadzili Crazy Legs i Afika Islam USA. Muzykę grali bardzo znani Dj’s – Cutnice Holandia, Renegade UK, Mr. Tee Holandia, Junk UK. To wszystko składało się na niesamowitą atmosferę. Startowałem w kategorii Dirty 30’s World Final, gdzie stoczyłem walkę z Bboyem Jekibo z Turcji. Brałem też udział w contest Windmill i Headspin, gdzie wykręciłem 3 miejsce. Drugiego dnia turnieju uczestniczyłem w warsztatach z PoeOne z USA – relacjonował dalej Ambroziak.

Zwycięzcami turnieju, w którym wystąpił pośród najlepszych tancerzy świata, zostali: BBoy Crew – The Ruggeds Holandia, BBoy solo Lilou Francja, Popping solo Gator Francja, Hip-Hop freestyle Nala Francja, Dirty 30’s Danilo Włochy. Doświadczeniami, które przywiózł z Wysp Brytyjskich podzieli się z pewnością ze swoimi młodymi tancerzami. Brawa Rybo!

 
Fot. arch. Grzegorza Ambroziaka
  

 
 

REKLAMA:

Relacje

Zapowiedzi

Partnerzy KDK