Bboye z Konińskiego Domu Kultury wzięli udział w Ogólnopolskich Zawodach Break Dance NEXT STEP. Spotkanie taneczne odbyło się w Łodzi, w Widzewskim Domu Kultury „Arkadia”, 14 grudnia br. Uczestnik zajęć Grzegorza Ambroziaka, członek jego grupy – BAS Family zdobył w nim 3 miejsce.  W turnieju wystąpiło 90 tancerzy z całej Polski.

Eryk Robaszkiewicz, laureat łódzkiego NEXT STEP startował w kategorii 1 vs. 1 dla tancerzy od 6-8 lat, zajmując 3 miejsce na podium. W starszej kategorii, 9-11 lat startował Nikodem Kaczorowski. Bboy’ów oceniali: Pawlotti – Haribo Crew (Polska), Kuzya – Breaknuts (Ukraina), Kido – Breaknuts/Tabasko Team (Polska). Oprawą muzyczną zajmowali się: DJ Bizzbit – Ready to Battle (Polska), DJ Fim – Silesia (Polska). Wydarzenie prowadził: El Pensador Fabian – Breaknuts/ Tabasko Team (Polska).

Instruktor chłopaków jest zadowolony. – Eryk miał dogrywkę o awans do finału. Bardzo zaangażowali się też rodzice, dzięki temu turniejowi lepiej się poznaliśmy i zintegrowaliśmy. NEXT STEP to zawody dla chłopców i dziewcząt, którzy zaczynają swoją przygodę z breakingiem, marzą o rozwijaniu swojej tanecznej kariery, także w międzynarodowych wydarzeniach – tłumaczył Grzegorz Ambroziak. – Chodzi o to, by podtrzymywać motywację początkujących tancerzy. Takie turnieje jak ten zachęcają i mobilizują mniej zaawansowanych bboy’ów do treningów i dalszej rywalizacji – zakończył Ambroziak.


Fot. arch. BAS Family

 

REKLAMA:

Relacje

Zapowiedzi

Partnerzy KDK