Murale, zjazdy w specjalnie zbudowanym skate parku, zawody best line, potyczki boyów, muzyka, sztuka, kultura uliczna – opanowały przestrzeń przy pl. Niepodległości. Spotkanie młodych artystów odbywało się w ramach Kulturalnych piątków, organizowanych przez Koniński Dom Kultury. W tej specjalnej edycji wzięli udział między innymi bboye z BAS Family, których instruktorem jest Grzegorz Ambroziak, czyli bboy Ryba (17 lipca br.).

 Jednodniowy projekt Hip hop w centrum miasta! przyciągnął nie tylko młodych artystów, ale również widownię. Na scenie odbywały się zawody tańca breakdance i potyczki boyów (przed wejściem na trybunę hali MOSiR). Towarzyszyły mu efektowne zjazdy na deskorolkach oraz graffiti jam. Efektem tych zmagań są murale, które powstały na elewacji łącznika KDK z halą MOSiR, w przejściu od Bydgoskiej do ulicy Dworcowej. Artyści graffiti ozdobili też ulicznymi freskami autobus udostępniony przez PKS. Na parkingu przy wspomnianej Bydgoskiej rozegrały się zawody best bine i pokaz grupy Street Work Konin.
 
Wydarzenie prowadził Rado. W lokalnych zawodach 1 vs 1 sędziowali: Ryba, Maślana,Skrobol. Uczestnicy zostali podzieleni na 4 grupy, z każdej grupy wyłaniano po dwóch uczestników, do finału docierali oni w systemie k.o. Wygrał je bboy Szymas (Szymon Szulmiński). 2 miejsce zdobył Konrad Wiśniewski (bboy Wiśnia, tancerz BAS). Nagrodę dla Najlepszego BBoya otrzymał 6-letni bboy Maksym (Maksym Grontman, BAS).

Zawody na desce ukończyli z sukcesem: Christian Ndu (Konin, 1 miejsce), Patryk Jurczak (Bydgoszcz, 2 miejsce) oraz Shi Mmy (Konin, 3 miejsce). Big Gap Contest wygrał Bartek Kałużny z Konina! Na koniec odbył się koncert 62510 Banda i PZMB.
 
 

REKLAMA:

Relacje

Zapowiedzi

Partnerzy KDK