To jeden z większych turniejów tańca break dance w Polsce adresowany do dzieci, w którym uczestniczyliśmy – informował po wydarzeniu w Gostyninie instruktor grupy z Konińskiego Domu Kultury, Grzegorz Ambroziak. Tancerze  z Body and Soul wystąpili tam 24 lutego 2013 na ogólnopolskim spotkaniu „Królowie parkietu”, zajmując czołowe miejsca.

Rywalizacja była zacięta, tym bardziej, że widownia w tamtejszym Miejskim Centrum Kultury była pełna i zagrzewała tancerzy do walki. W konkurencjach 1 vs 1 zaprezentowało się 80 tancerzy z Gostynina, Konina, Kutna, Kłodawy, Strzelec, Żychlina, Łowicza, Płocka, Zdunów, Jackowic i Sanników. Bboye startowali trzech kategoriach do 9 lat, do 13 lat i do 17 lat. Oceniali ich trzej sędziowie: Maniek, Miciu i Yeti w krajowym składzie. – W gostyńskim turnieju wzięło udział 19 bboyów z KDK, niektórzy z nich występowali przed dużą publicznością i jurorami po raz pierwszy. Wśród najmłodszych dzieciaków 4 miejsce zajął Eryk Robaszkiewicz, a do ćwierćfinału zakwalifikował się Olek Katarzyński. W kategorii do 13 lat, 2 miejsce zdobył Igor Trawiński, który znalazł się też w finale, 4 miejsce Staszek Knop, natomiast do ćwierćfinału jurorzy nominowali Atura Stodulskiego, Fabiana Szymczaka i Szymona Wachowskiego. Do ćwierćfinału przeszedł też Mateusz Stodulski, który reprezentował konińską BAS Family w kategorii do 17 lat – informował Grzegorz Ambroziak.

Ogólnopolski Turniej „Królowie parkietu” w Gostyninie prowadził MC i dj Eudezet Skills, nad organizacją czuwał bboy Anioł. – Nie pamiętam, kiedy widziałem tylu dzieciaków na imprezie. To znaczy, że hip hop ma się dobrze i wcale nie umiera jak mu nie raz wróżono. Jest zajawka u młodych – skomentował Grzegorz Ambroziak. Najmłodszym tancerzom towarzyszyli rodzice, którzy mocno trzymali kciuki.
Zdjęcia dzięki uprzejmości portalu: www.terazgostynin.pl

REKLAMA:

Relacje

Zapowiedzi