Teatr Tańca CODA to nowość w Konińskim Domu Kultury. Tancerze przygotowują się właśnie do pierwszego występu na Festiwalu w Krapkowicach.


Teatr Tańca CODA zrzesza doświadczonych tancerzy, w tym instruktorów. Prezentują taniec współczesny, dużo eksperymentują, czerpią ze swojego doświadczenia, intuicji, marzeń. Materiał, nad którym właśnie pracują nosi tytuł ,,Tempo’’.

- Chodzi o tempo życia, które nas wciąga. Zamknięcie w schematach, stała presja, wyścig szczurów, czyli to wszystko co nas otacza we współczesnym świecie. Chcemy to pokazać poprzez taniec i grę aktorską – mówi Marta Konopacka, instruktor i choreograf Teatru Tańca CODA. – Teatr Tańca to dla mnie nowość. Praca z dorosłymi, również tancerzami, wymaga kompromisów. Bardzo liczę się z ich zdaniem, przesiewam propozycje przez swoje poglądy i doświadczenie. W naszej choreografii można znaleźć  nutkę od każdego, a ja wszystkim zarządzam pod względem choreograficznym, aranżacji, strojów, muzyki.

Teatr Tańca CODA z Konińskiego Domu Kultury to 14 tancerzy. Intensywnie pracują nad materiałem na III Festiwal Teatrów Tańca w Krapkowicach.

- Myślę, że będzie to dla nas dobry początek. Zobaczymy jak się prezentują inne teatry tańca, spróbujemy swoich sił – dodaje Marta Konopacka.

Festiwal w Krapkowicach pod Opolem odbędzie się 19 listopada 2016 r. Trzymamy kciuki za Teatr Tańca CODA z Konina.

Przy okazji: jeśli ktoś chciałby dołączyć do Teatru Tańca CODA - zapraszamy. Wymagane jest jednak doświadczenie taneczne. 


Zdjęcia: Zdzisław Siwik

REKLAMA:

Partnerzy KDK