W tańcu trzeba się doskonalić – dobrze to wiedzą tancerze Teatru Tańca CODA Marty Konopackiej. Ostatnio uczestniczyli w warsztatach teatralnych i zajęciach z choreoterapii.

O tym jak ważna jest umiejętność przekazywania emocji podczas tańca nie trzeba nikogo przekonywać. Tym bardziej doświadczonych tancerzy z CODY. Warsztaty teatralne poprowadziła Elżbieta Gierasimow-Zakowany. To jednak nie był koniec szkolenia. W Konińskim Domu Kultury odbyły się również zajęcia z choreoterapii. To inaczej terapia tańcem i ruchem obejmująca taniec, ćwiczenia muzyczno-ruchowe, improwizacje ruchowe do wybranej muzyki.

- Poznawanie siebie, swojego ciała, dowiadywanie się jaki wpływ ma ruch na ciało człowieka jest bardzo ważne i szczególnie przydatne przy tworzeniu spektakli tanecznych – mówili tancerze z Teatru Tańca CODA.

Warsztaty z choreoterapii poprowadziła Paulina Przybylska - z wykształcenia magister pedagogiki specjalnej oraz wczesnoszkolnej. Z tańcem jest związana od 16 lat. Swój warsztat zaczęła rozwijać w zespole tanecznym Rytmix, następnie na kursach specjalistycznych w Ośrodku Terapii Tańcem i Ruchem IBA w Warszawie oraz podczas kursu na instruktora tańca  jazz w Egurola Dance Studio w Warszawie.

- Choreoterapią od strony teoretycznej zaczęłam interesować się podczas studiów na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie choreoterapia towarzyszy mi w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz jako narzędzie wspomagające pracę pedagoga specjalnego. Ponadto współpracuję z psychoterapeutą i choreoterapeutą w zespole PROMYK z Poznania, sprawując pieczę jako instruktor tańca osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną - mówi Paulina Przybylska. - Moje dotychczasowe doświadczenie praktyczne i teoretyczne pozwoliło na utwierdzenie się w przekonaniu, że terapia tańcem oddziałuje na rozwój społeczny jednostki. Wczuwanie się w drugiego człowieka we wspólnie organizowanym ruchu powoduje rozwój empatii oraz wrażliwości na świat zewnętrzny.
 
Teatr Tańca CODA to nowość w KDK. Prowadzi go Marta Konopacka. CODA ma na swoim koncie jedną choreografię i udany występ na Festiwalu Teatrów Tańca ,,Poruszenia’’ w Krapkowicach. Debiutujący Teatr Tańca z KDK zajął tam, przypomnijmy, drugie miejsce. Tancerze chcą się doskonalić i dobrze przygotować do kolejnych występów w nowym roku. 

REKLAMA:

Partnerzy KDK