Młode tancerki z zespołu CODA z Konińskiego Domu Kultury uczestniczyły w zimowych warsztatach tanecznych.

Zajęcia prowadziły: Katarzyna Łapaj, Weronika Skórzewska i Nikola Włodarczyk.

Kasia Łapaj jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej im. I.J. Paderewskiego, instruktorką w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie. Od 5 roku życia związana z tańcem, śpiewem i muzyką. Tańczyła na scenach w Polsce oraz za granicą, występując na wielu festiwalach. Na swoim koncie ma tytuł Mistrza Świata, Wicemistrza Europy oraz Mistrza Polski, które zdobyła będąc tancerką zespołu Rytmix z Konina. Obecnie oprócz pracy jako instruktor zespołu TOP DANCE jest nadal aktywną tancerką, biorącą udział w warsztatach organizowanych na terenie kraju, a także studiując Taniec w Kulturze Fizycznej na Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu.

Weronika Skórzewska - taniec współczesny. Związana z tańcem od 15 lat. Od 7 roku życia tańczyła w Studiu Tańca Rymix w Koninie, gdzie zdobywała czołowe miejsca podczas ogólnopolskich turniejów tanecznych, Mistrzostw Polski oraz Świata. Aktualnie jest tancerką Teatru Tańca CODA w Konińskim Domu Kultury i studentką II roku Tańca w Kulturze Fizycznej na AWF w Poznaniu.

Nikola Włodarczyk – Instruktor Salsation® -Poznań, tancerka Teatru Tańca CODA, wychowanka Studia Tańca Rytmix. Salsation® opiera się na radości, którą niesie taniec i ruch, oraz kładzie nacisk na muzyczną interpretację poszczególnych choreografii połączonych z niesamowitą zabawą. Zawiera elementy treningu funkcjonalnego, dzięki czemu wzmacniamy i wysmuklamy równomiernie całe ciało. Możemy tańczyć i ćwiczyć jednocześnie! Oprócz bazowych kroków poszczególnych choreografii oraz izolacji warm-up, dzięki Salsation® można lepiej zrozumieć i zinterpretować muzykę. Na każdych zajęciach instruktor uczy poprawności wykonania poszczególnych ruchów/kroków, tłumaczy sens choreografii, gdyż każda choreografia jest idealnie dopasowana do muzyki.

- Podczas zajęć młode tancerki z CODY poznały nowe style taneczne, szlifowały technikę tańca, uczyły się nowych choreografii oraz pracowały nad umiejętnościami scenicznymi. Było dużo pracy, ale też świetnej zabawy w super atmosferze – podsumowuje instruktorka CODY, Marta Konopacka.
 

REKLAMA:

Partnerzy KDK