Teatr Tańca CODA z Konińskiego Domu Kultury wystąpił podczas koncertu charytatywnego z cyklu ,,Ogrody Pegaza’’ na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu.


Był to dziewiąty koncert organizowany przez Zakład Edukacji Artystycznej WSE UAM. Tegoroczny, zatytułowany ,,Kamerton życzliwości’’ zyskał nową formułę i był koncertem charytatywnym związanym z Fundacją Wspierania Rozwoju Ruchowego ,,Pomóż nam chodzić’’. Wydarzenie było dedykowane społeczności akademickiej UAM, a przede wszystkim absolwentce Wydziału Studiów Edukacyjnych - Karolinie Waligórskiej. Pani Karolina jest osobą niepełnosprawną, dla której zbierane były pieniądze na zakup niezbędnych i bardzo kosztownych, specjalistycznych aparatów słuchowych.

- Celem koncertów z cyklu ,,Ogrody Pegaza’’ jest propagowanie kultury wysokiej, muzyki klasycznej i dokonań młodych artystów oraz prezentowanie aktywności twórczej studentów WSE, a od tego roku działania te zostały wzbogacone o nową jakość - wartość charytatywną – mówili organizatorzy wydarzenia.

Teatr Tańca CODA z Konińskiego Domu Kultury zaprezentował podczas koncertu przedpremierowo fragmenty spektaklu ,,Antynomie’’ w choreografii Marty Konopackiej i Julii Korbańskiej. Zatańczyły: Marta Konopacka, Estera Wolska, Julia Kaźmierczak.

- Tematem przewodnim spektaklu są rozważania na temat współczesnego pojęcia harmonii, która opiera się na zadziwiającej symbiozie przeciwieństw. Za pomocą tańca współczesnego pragniemy zestawić ze sobą kontrastowe pojęcia i różne odcienie między nimi. Przecież piękno istnieje dzięki brzydocie, a dobro widocznie jest w zestawieniu ze złem. Dodatkowo pragniemy odpowiedzieć na pytania: jak postrzegana jest inność? Czy ,,inny’’ znaczy tyle samo co ,,obcy’’? – tak o idei spektaklu mówiła Marta Konopacka z KDK.

Koncert odbył się 13 grudnia w auli Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM w Poznaniu.

REKLAMA:

Partnerzy KDK