Zespół tańca CODA z Konińskiego Domu Kultury zakończył rok kulturalny na łonie natury. Tancerze wraz z bliskimi wybrali się nad jezioro w Niedźwiadach, by podsumować sezon artystyczny i rozpocząć zasłużony odpoczynek.

 

- Ten rok był obfity w osiągnięcia, turnieje, festiwale, nagrody, ale dla mnie najważniejsze jest to, że CODA jest tak zgrana, że wszyscy sobie pomagają, wspierają się nawzajem. To największy sukces – mówi instruktorka zespołu Klaudia Cembrowicz.

A jeśli chodzi o sukcesy to nie zabrakło ich podczas Mistrzostw Świata, Mistrzostw Polski, turniejów m.in. Dance Game czy Tańczące Trzewiczki i oczywiście na 43. Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, gdzie CODA Elite zdobyła Brązowy Aplauz.

Ten rok to również udział CODY w musicalu ,,Przypływy”, którego producentem był Koniński Dom Kultury. Tancerki zespołu udowodniły, że są również wspaniałymi aktorkami.

- Do realizacji musicalu podeszłyśmy bardzo profesjonalnie i emocjonalnie. Ten projekt zaowocował w  późniejszej pracy, w przekazywaniu choreografii na scenie, bardzo nas to rozwinęło – podsumowuje Klaudia Cembrowicz.

W czasie festiwalu powiększyła się również rodzina CODY – na świat przyszedł synek instruktorki zespołu Marty Merdzińskiej. Jeszcze raz gratulujemy!

Teraz przed zespołem CODA zasłużony odpoczynek, a pod koniec sierpnia tygodniowe warsztaty ze świetnymi instruktorami. Potem już nowy sezon kulturalny, pełen nowych wyzwań!

REKLAMA:

Partnerzy KDK