Szybkie tempo, ekspresja i dynamika oraz ogromna dawka pozytywnej energii – taki jest taniec disco i takie są tancerki zespołu FUKS z Konińskiego Domu Kultury.
 

Nie da się ukryć, że zespół FUKS to najbardziej dynamiczny, głośny i żywiołowy zespół w Konińskim Domu Kultury. Nie może być inaczej, gdyż styl tańca disco charakteryzuje się właśnie dużą dynamiką kroków, wymachami, piruetami i wyskokami ze szpagatami oraz energicznym przemieszczaniem się po parkiecie. Choreografie w połączeniu z kolorowymi i błyszczącymi strojami tancerek sprawiają, że występy zespołu FUKS są niesamowicie widowiskowe. Gdy dołączymy do tego mnóstwo szczerej radości płynącej z tańca, otrzymujemy naprawdę niezapomniane wrażenia.
 
- Taniec disco wymaga wytężonej pracy i ogromnego wysiłku, by osiągnąć odpowiedni poziom techniczny – mówi instruktor zespołu FUKS, Jacek Szczepankiewicz. – Połączenie różnych technik, mocne ręce, nogi, elementy akrobatyki i różnych stylów tanecznych – to wszystko stanowi spore wyzwanie. Tancerki zespołu są bardzo zaangażowane i zdeterminowane. Dzięki temu możemy się cieszyć wieloma sukcesami na turniejach i zawodach tanecznych.
 
Jacek Szczepankiewicz założył zespół FUKS w Konińskim Domu Kultury w 1996 roku. Rok później powstał jeszcze zespół Reverance, który tworzyli starsi tancerze Fuksa. Była to formacja freestyle, łącząca taniec disco z elementami tańca współczesnego i jazzu.

W 2000 roku zespół FUKS zdobył pierwszy w historii Konińskiego Domu Kultury Złoty Aplauz na Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. Choreografia zatytułowana była ,,Fuks 2000”. Do dziś na konińskim festiwalu zespół FUKS wytańczył ponad 20 aplauzów i wyróżnień. Medale i nagrody przyniosły również niezliczone turnieje taneczne, w których przez lata uczestniczyli tancerze zespołu FUKS.
 
Jacek Szczepankiewicz prowadzi dziś w Konińskim Domu Kultury cztery grupy taneczne: FUKS 3 KIDS, w której tańczą dzieci w wieku 6-12 lat, FUKS 4 KIDS – grupa początkująca dla dzieci w wieku 6-8 lat, FUKS 2 Juniors Team dla tancerzy w wieku 11-16 lat oraz FUKS 1 Seniors dla młodzieży powyżej 16 lat. Główna forma to taniec disco dance oraz modern dance.
 
Trudna sytuacja związana z pandemią COVID i ograniczeniami dotyczącymi działalności amatorskiego ruchu artystycznego, nie złamały na szczęście pasji i zaangażowania tancerek zespołu FUKS. Ostatnio można było zobaczyć je w choreografiach podczas świątecznych prezentacji tanecznych online na Facebooku i YouTube KDK. Trzymamy kciuki, by wkrótce sytuacja wróciła do normy i najbardziej dynamiczny i kolorowy zespół z KDK mógł nas znów zarażać swoją pozytywną energią.FUKS Juniors Team, rok 2019.FUKS 3 KIDS, rok 2020.FUKS Juniors Team, rok 2018.Reverance, rok 1998.Reverance, rok 1997.

REKLAMA:

Relacje

Zapowiedzi