Nikola Kopeć ze Studia Wokalnego Konińskiego Domu Kultury wyśpiewała wyróżnienie na XI Międzypowiatowym Festiwalu Piosenki Europejskiej w Turku.
Młoda wokalistka zachwyciła jury aranżacją piosenki ,,Les Passants”.

W Festiwalu udział wzięły trzy uczestniczki Studia Wokalnego KDK, prowadzonego przez Annę Ciesielską: Karolina Izydorczyk, Paulina Wojnarowska i Nikola Kopeć. Festiwal odbył się 9 kwietnia.

Komisja artystyczna przesłuchała 46 podmiotów wykonawczych, w dwóch kategoriach wiekowych (gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne).
Wyróżnienie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zdobyła Nikola Kopeć.
Nikola zaśpiewała piosenkę ,,Les Passants”, znanej francuskiej wokalistki jazzowej Isabelle Geffroy ZAZ.
- Nikola uczy się języka francuskiego. Wybrała tę piosenkę sama. Wspólnie pracowałyśmy nad aranżem i interpretacją. Poradziła sobie bardzo dobrze mimo, iż jest to bardzo trudny utwór. Wszystkie piosenki prezentowane na festiwalu były śpiewane po angielsku. Tylko dwie osoby zdecydowały się utwór nieanglojęzyczny – mówi Anna Ciesielska.
Nikoli gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy.


foto: FB Nikoli KopećWarto wspomnieć, że 28 marca 2015 r. w Miejsko - Gminnym Ośrodek Kultury w Ślesinie odbyły się wstępne eliminacje do Ogólnopolskiego Festiwalu ,,Wygraj sukces”. W eliminacjach wzięły udział cztery podopieczne Anny Ciesielskiej: Lena Niedźwiecka, Julia Janiak, Julia Glapa i Justyna Adamczyk
Do eliminacji regionalnych zakwalifikowała się Julia Janiak. Gratulacje.

REKLAMA:

Relacje

Zapowiedzi

Partnerzy KDK