Tworzenie wesołych kurczaczków, rozmowy o tolerancji i zadania aktorskie oraz zajęcia ruchowe – takie były wielkanocne warsztaty podczas projektu ,,Dzieciaki w Centrum” w Konińskim Domu Kultury.


Ostatnie w tym sezonie artystycznym spotkanie z ,,Dzieciakami w Centrum” odbyło się w niedzielę, 14 kwietnia. Dzieci wspólnie z rodzicami obejrzały film animowany ,,Manu. Bądź sobą!”, a następnie wybrały się na warsztaty filmowo-artystyczne.

Ze specjalistką od teatru, Elżbietą Gierasimow-Zakowany, najmłodsi rozmawiali o obejrzanym filmie i jego przesłaniu. Dowiedzieli się, że każdy z nas jest inny i każdy ma prawo myśleć i czuć na swój sposób oraz że każdego trzeba szanować. Dzieci mierzyły się również z różnymi zadaniami aktorskimi. Na kreatywnych zajęciach plastycznych z Martą Merdzińską najmłodsi tworzyli wesołe kurczaczki. Trzeba było odcisnąć swoją dłoń pomalowaną żółtą farbą na kartce papieru i stworzyć cudne, kolorowe, wielkanocne kurczaczki. Natomiast zajęcia z bboyem Grzegorzem Ambroziakiem był to tradycyjnie ruch i świetna zabawa przy muzyce.

W czasie, gdy dzieci były zajęte na warsztatach, rodzice mogli wrócić do Kina Centrum i obejrzeć film ,,After”, okrzyknięty następcą ,,Pięćdziesięciu twarzy Greya", w którym znaleźli miłość, namiętność i tajemnicę.

,,Dzieciaki w Centrum” to wyjątkowy projekt skierowany do całych rodzin. Kino Centrum i Koniński Dom Kultury realizują go wspólnie z elitarną siecią kin Europa Cinemas. Naszą misją jest przybliżenie młodszej i starszej publiczności osiągnięć kina europejskiego. Projekt ,,Dzieciaki w Centrum” zakłada edukację filmową przeznaczoną dla dzieci w wieku 6-10 lat. W programie spotkań, które odbywają się raz w miesiącu (od października do kwietnia) znajdują się: dobre, europejskie kino, warsztaty filmowo-artystyczne i wspaniała zabawa.

Wielkanocne ,,Dzieciaki w Centrum” były ostatnią odsłoną projektu w tym sezonie artystycznym. Czas na wiosenno-wakacyjną przerwę. Od października znów będziemy się spotykać raz w miesiącu w Kinie Centrum. Pamiętajcie, przerwa w projekcie ,,Dzieciaki w Centrum” nie oznacza, że żegnamy się z najmłodszymi widzami. W repertuarze Kina Centrum zawsze znajdą dobre europejskie filmy.


Projekcje w jakości cyfrowej obrazu i dźwięku

Tanie Poniedziałki i Tanie Środy –  bilety 13 zł
Czwartki Dojrzałego Widza ‘60+  – bilety 13 zł
Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+) - bilety w cenie 16 zł
Normalny – bilety w cenie 18 zł
Bilety w ramach akcji ,,Zabierz rodziców do kina” w cenie 13 zł każdy
Projekcje w 3D - opłata dodatkowa za okulary: 5 zł. Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku i Taniej Środy

Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.
 

 

 
REKLAMA:

Partnerzy KDK