Rola scenografii, choreografii oraz sprawność fizyczna aktora były tematem warsztatów filmowych, które odbyły się w Kinie Centrum. Wzięli w nich udział najmłodsi widzowie. Warsztaty odbyły się w ramach projektu ,,Dzieciaki w Centrum”.

Scenografia, charakteryzacja, kostiumy i aktorzy tworzą wspaniały filmowy świat, który tak bardzo wciąga widzów, że niektórym wydaje się wręcz, że wnętrza czy miejsca pokazane w filmie są autentyczne. By takie wrażenie na widzach wywrzeć, przy produkcji filmu, pracuje cały sztab ludzi. Są wśród nich, oczywiście obok reżysera, operatora i producenta, także specjaliści od choreografii ruchu, scenografii, kostiumów, charakteryzacji i oczywiście aktorzy.
O pracy tychże specjalistów rozmawiali z najmłodszymi widzami Kina Centrum trenerzy Europa Cinemas Marta Merdzińska, Anna Cherniei i Grzegorz Ambroziak.
- Poprzez zabawę uczymy dzieci w jaki sposób powstaje film. Chcemy pokazać im, że każda osoba pracująca przy realizacji filmu ma bardzo ważne zadanie do wykonania – mówią trenerzy.
Młodzi widzowie poprzez taniec poznali zasady tworzenia ruchu scenicznego. Dzięki zajęciom w pracowni plastycznej stworzyli scenografię do bajki o psie, a na warsztatach ruchowych poznali w jaki sposób aktorzy dbają o kondycję fizyczną.
Przypomnijmy, że comiesięczne warsztaty filmowe ,,Dzieciaki w Centrum” Kino Centrum z Konińskiego Domu Kultury realizuje wspólnie z europejską sieć kin Europa Cinemas. Projekt to edukacja filmowa przeznaczona dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Warsztaty poprzedza wspólnie oglądanie filmu. W niedzielę 29 września wspólnie obejrzeliśmy film ,,Był sobie pies 2”. Gdy młodzi widzowie poznawali techniki racy nad filmem, ich rodzice wrócili do Sali kinowej na polski film ,,Legiony” w reżyserii Dariusza Gajewskiego.
Na kolejną odsłonę ,,Dzieciaków w CENTRUM’’ zapraszamy 20 października. Pamiętajcie, że tego dnia nasze spotkanie rozpocznie się wyjątkowo o godz. 12.00.
 
Do zobaczenia w Kinie Centrum.


Projekcje w jakości cyfrowej obrazu i dźwięku

Tanie Poniedziałki i Tanie Środy –  bilety 13 zł
Czwartki Dojrzałego Widza ‘60+  – bilety 13 zł
Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+) - bilety w cenie 16 zł
Normalny – bilety w cenie 18 zł
Bilety w ramach akcji ,,Zabierz rodziców do kina” w cenie 13 zł każdy
Projekcje w 3D - opłata dodatkowa za okulary: 5 zł. Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku i Taniej Środy

Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.
 

 

 
REKLAMA:

Partnerzy KDK