Gierek jaki jest każdy widzi! O tym jakim Gierkiem stał się Michał Koterski, odtwórca głównej roli w najnowszym filmie Michała Węgrzyna, mogli przekonać się widzowie Kina Centrum, podczas środowego pokazu filmu ,,Gierek”.
– Przygotowując się do roli Gierka dużo o nim czytałem i rozmawiałem z ludźmi, którzy go znali. Przytyłem także 21 kg – mówił Michał Koterski. – Zagrałem postać tak jak umiałem najlepiej. Na pytanie czy jestem zadowolony z roli?, odpowiadam: nie zagrałbym tego inaczej – dodaje Koterski.

Premiera filmu ,,Gierek” w reżyserii Michała Węgrzyna miała miejsce w piątek, 21 stycznia. Wielu krytykom film się nie spodobał. – Robimy filmy dla widzów, nie dla krytyków. Łatwo jest coś skrytykować nie będąc przy tworzeniu tego – komentował Koterski.
Jest w tym sporo racji, patrząc chociażby na reakcje konińskiej publiczności. Scena z filmu na którą najbardziej zareagowali widzowie to oczywiści słynne słowa I sekretarza KC wypowiedziane na wybrzeżu na początku 1971 roku - Jak, pomożecie? I równie ,,słynna” odpowiedź - Pomożemy!
Ta scena zapadała mi bardzo w pamięci. Kręcona była pod koniec dni zdjęciowych w Gdańsku. Ćwiczyłem do niej. Gierek był już we mnie. Chciałem by ta kwestia wybrzmiała bardzo naturalnie. Reżyser filmu, nie informując nikogo o tym, podszedł do statystów, którzy grali robotników i namówił ich by zaczęli krzyczeć jak wyjdę ,,złodziej”, ,,zdrajca". Tak się tym przejąłem, że kwestię wypowiedziałem tak jakbym to ja musiał ich przekonać do tego wszystkiego – wspomina odtwórca roli Gierka.

Michał Koterski promuje obecnie film ,,Gierek”. W lutym zobaczymy go w kolejnym filmie ,,Krime Story. Love story”. To historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, opisana w książce rapera Marcina ,,Kali” Gutkowskiego oraz w filmie ,, Gdzie diabeł nie może, tam baby pośle - tajemnice polskich fortun”.foto: Zdzisław Siwik


Projekcje w jakości cyfrowej obrazu i dźwięku

Tanie Poniedziałki i Tanie Środy –  bilety 13 zł
Czwartki Dojrzałego Widza ‘60+  – bilety 13 zł
Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+) - bilety w cenie 16 zł
Normalny – bilety w cenie 18 zł
Bilety w ramach akcji ,,Zabierz rodziców do kina” w cenie 13 zł każdy
Projekcje w 3D - opłata dodatkowa za okulary: 5 zł. Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku i Taniej Środy

Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.
 

 

 
REKLAMA:

Partnerzy KDK