Takiej zabawy to jeszcze u nas nie było. Wielkanocna odsłona Dzieciaków w Centrum była kolorowa i wesoła. Wszystko za przyczyną Zająca Maxa.

- Ekipa Dzieciaków w Centrum wie jak dobrze się bawić – mówią instruktorzy, prowadzący warsztaty filmowe. I mają rację, wystarczy rzucić radosne hasło, a na każdej buźce pojawia się uśmiech i ochota na figle.

Sobotnie (9 kwietnia) spotkanie dzieciaków rozpoczął w Kinie Centrum film ,,Zając Max. Misja pisanka”. Tym razem Zając Max, dołączył do Zajęczej Akademii i rozpoczął trening Mistrza. Wspólnie ze swoimi przyjaciółmi zmuszony był do odkrycia super moce, które pozwoliły mu chronić Wielkanoc.
I właśnie przygody Maxa stały się inspiracją dla młodych widzów. Podczas warsztatów filmowych stworzyli własną Akademię, pisanki oraz moc kolorowych ozdób. Dzięki zajęciom sportowym i tanecznym nauczyły się ponadto jak chronić swoje ,,wielkanocne ozdoby”.

Na zakończenia warsztatów młodzi widzowie wspólnie ,,rozbili” wielkanocną piniatę.

W czasie gdy młodzi widzowie bawili się na wielkanocnych warsztatach filmowych, ich opiekunowie obejrzeli film ,, Agent specjalny: Misja Afryka”. Francuska komedię wyreżyserował Nicolas Bedos.
Kolejna odsłona Dzieciaków w Centrum już 7 maja. Młodych widzów zapraszamy na animację  ,,Igrzyska zwierzaków”, rodziców natomiast na komedię ,,Rodzinna zamiana ciał”.


Projekcje w jakości cyfrowej obrazu i dźwięku

Tanie Poniedziałki i Tanie Środy –  bilety 13 zł
Czwartki Dojrzałego Widza ‘60+  – bilety 13 zł
Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+) - bilety w cenie 16 zł
Normalny – bilety w cenie 18 zł
Bilety w ramach akcji ,,Zabierz rodziców do kina” w cenie 13 zł każdy
Projekcje w 3D - opłata dodatkowa za okulary: 5 zł. Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku i Taniej Środy

Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.
 

 

 
REKLAMA:

Partnerzy KDK