Czym jest godność – to temat spotkania w Akademii Filmowej w Kinie Centrum z uczniami szkół ponadpodstawowych, natomiast uczniowie klas 7-8 dyskutowali o bioróżnorodności.

We wtorek, 25 kwietnia gościli w Akademii Filmowej w Kinie Centrum najstarsi uczestnicy projektu: uczniowie szkół średnich oraz najstarszych klas podstawówek. Ci pierwsi rozważali razem z edukatorem z Programu KinoSzkoła, Łukaszem Nieradko, trudny temat dotyczący godności. Czym jest godność? To poczucie własnej wartości i szacunek do siebie, ale też pragnienie posiadania szacunku ze strony innych ze względu na własne walory duchowe, moralne i zasługi – mówił Łukasz Nieradko. Prelekcja była wstępem do filmu. Młodzież obejrzała polski dramat ,,Mistrz”. To historia, która wydarzyła się naprawdę. Opowieść o pięściarzu Tadeuszu Pietrzykowskim, który trafił do niemieckiego obozu koncentracyjnego. Aby przeżyć brał udział w walkach na ringu.

Uczniowie klas 7-8 rozmawiali natomiast o tym, czym jest bioróżnorodność i o naszym miejscu w naturze. Obejrzeli niesamowity film dokumentalny ,,Animal”. To film, który powinno się obejrzeć w kinie, zarówno ze względów estetycznych, jak i z uwagi na bardzo bogatą emocjonalną narrację. ,,Animal” ma wstrząsnąć widzami, wrzucić ich do dzikiego świata zwierząt. Film rzeczywiście poruszył młodych widzów Akademii Filmowej. Seans nagrodzili oklaskami.

Akademia Filmowa w Kinie Centrum to wyjątkowy projekt, który ma zarazić uczniów miłością do kina, rozwijać ich wyobraźnię, prezentować wartościowe filmy i oferować rozmowę o sytuacjach, czasami trudnych, z którymi borykają się młodzi ludzie.

Nauczyciele zaś mają możliwość realizowania podstawy programowej w atrakcyjnej formie i otrzymują narzędzia do ciekawych dyskusji prowadzonych z uczniami. 

Zapraszamy do Akademii Filmowej w Kinie Centrum w najbliższych miesiącach – w maju i czerwcu. A następnie od października.

 

REKLAMA:

Partnerzy KDK