8 i 10 listopada w Kinie Centrum w KDK odbyły się kolejne spotkania Akademii Filmowej KinoSzkoła.

 

Od rana (zaraz po śniadanku) przywędrowały do nas przedszkolaki. Ojej, jak my kochamy te spotkania. Dzieci rozmawiały z edukatorką KinoSzkoły, Aleksandrą Urbanowicz-Nieradko (która skradła serca naszych maluchów), o tym, że nie zawsze musimy być najlepsi! Nie zawsze bierzemy udział w każdej zabawie i nie zawsze wygrywamy i... wcale się wtedy nic strasznego nie dzieje.

Spotkaliśmy się również z uczniami klas 4-6. Rozmawialiśmy na temat, który z pewnością daje do myślenia: Możesz sięgnąć gwiazd - o determinacji w realizacji marzeń. Obejrzeliśmy też film ,,Kosmiczny chłopiec".

 

10 listopada do Akademii Filmowej KinoSzkoła przybyli natomiast uczniowie klas 1-3. Z edukatorką Iwoną Cichocką rozmawiali o tym czy każdy z nas ma jakieś supermoce? Temat brzmiał: ,,Wykorzystaj swoje supermoce – graj, twórz, pomagaj”. Uczniowie obejrzeli też film ,,Po prostu super”.

To świetna animacja o 11-letniej Zosi, która pasjonuje się grami. Jej ojciec jest superbohaterem i czuwa nad bezpieczeństwem całego miasta. Zosia ma wrażenie, że nie posiada takiej mocy jak on. Jednak wkrótce okazuje się, że dziewczynka będzie musiała stawić czoła niebezpieczeństwu!

 

 

 

REKLAMA:

Partnerzy KDK