Akademia Filmowa KinoSzkoła w lutym to dobre filmy i rozmowy na ważne dla naszych uczniów tematy. W środę, 7 lutego, do Kina Centrum przybyli uczniowie szkół średnich oraz grupa 4-6 ze szkół podstawowych.

 


Najstarsi uczniowie rozmawiali z edukatorką Iwoną Cichocką o bardzo trudnym problemie depresji. Jest to choroba, którą bagatelizujemy, często jej nie rozumiemy i nie dostrzegamy. Temat spotkania brzmiał: ,,Jak radzić sobie z poczuciem smutku i osamotnienia”. Po lekcji w kinie młodzież obejrzała film ,,Bezmiar” z Penelope Cruz. Historia włoskiej rodziny, która ma słodko-gorzki smak. Członkowie rodziny nie są sobie tak bliscy jak kiedyś. Dla Clary jej wyjątkowa relacja z trójką dzieci staje się ucieczką przed samotnością. Jedenastoletnia córka, Adriana, korzysta z tego, że nikt w sąsiedztwie jej nie zna i zaczyna udawać przed innymi dziećmi, że jest chłopcem. Prowadzi to do rodzinę do krytycznego punktu.

 


W Kinie Centrum spotkała się również grupa 4-6 ze szkół podstawowych. Z edukatorką Iwoną Cichocką uczniowie rozmawiali o miłości. Czy można rozpoznać, że ktoś jest zakochany? Co wtedy czujemy? Jak się zachowujemy? Temat lekcji w kinie brzmiał: Najwyższą formą magii jest miłość. Młodzi uczestnicy Akademii Filmowej obejrzeli film: ,,Świat Bustera”. Opowieść o 11-letnim Busterze, który jest urodzonym optymistą, choć wie, że czasem życie rzuca kłody pod nogi, ale przy odrobinie magii i dużej dawce miłości ostatecznie ze wszystkim można sobie poradzić. Zawsze chętnie pomaga młodszej kulejącej siostrze, rodzicom i swojemu dobremu przyjacielowi, panu Larsenowi, który tak jak Buster jest „mistrzem magii”. Tego lata chłopak ma nadzieję zostać gwiazdą pokazu talentów, ale jednocześnie ma całkiem sporo na głowie.


Film wzbudził mnóstwo pozytywnych emocji w uczniach – niech te uczucia pozostaną w was na długo!

 

REKLAMA:

Partnerzy KDK