Niezwykły koncert zatytułowany "Podaruj dzieciom uśmiech" zorganizowali studenci PWSZ w Koninie. Niezwykły, bo zadedykowany ofiarom terroryzmu na świecie. Jak sami mówią, do podjęcia takiej akcji, skłoniły ich ostatnie wypadki w Biesłanie...

Impreza pod patronatem Polskiej Akcji Humanitarnej, odbyła się we wtorek, 23 listopada 2004 r. w uczelnianej auli przy ul. Przyjaźni 1.

W repertuarze koncertu znalazły się utwory w języku angielskim, rosyjskim i polskim. Jako pierwszy wystąpił zespół muzyczny pod kierownictwem Piotra Starzyńskiego, którego wokalistką jest Ania Żebrowska (Białoruś). W programie znalazły się również występy grupy wokalnej Genesis (kierownictwo: Marlena Brzezińska, KDK) z towarzyszeniem Big Bandu Państwowej Szkoły Muzycznej (dyrekcja: Krzysztof Pydyński), którzy wykonali fragmenty koncertu "U progów jazzu".

Jak zawsze wszystkie żywioły Ziemi zaprezentował dynamiczny i refleksyjny Konin Gospel Choir prowadzony przez franciszkanina ojca Lecha Dorobczyńskiego. Zrobiło się jeszcze bardziej gorąco, kiedy widzowie zaczęli podziwiać wyczyny grupy rekreacyjno-sportowej Extreme-Power.

Imprezę zakończyli konińscy dj′s. Podczas koncertu odbyła się również aukcja prac plastycznych - graficznych i malarskich, oraz fotograficznych studentów PWSZ oraz książki wydanej przez Polską Akcję Humanitarną z autografem Janiny Ochojskiej, która objęła studencką akcję w Koninie swoim honorowym patronatem. Aukcję, jak i całą imprezę poprowadzili dziennikarze Radia Konin - Robert Szymanowski i Witold Nowak.

Udało się zebrać w sumie 2,5 tysiąca złotych, z czego 1,5 tysiąca to kwota, którą zlicytowali obaj dziennikarze przy udziale szczodrej publiczności. Całkowity dochód zostanie przekazany wkrótce Polskiej Akcji Humanitarnej.
REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK