W Klubie Energetyk rozpoczną się adresowane do młodzieży warsztaty filmowe „321-start”. Poprzedzi je spotkanie organizacyjne, na które należy zabrać ze sobą wypełnione karty zgłoszeń (12 lutego 2007 r. o godz. 17.00). Na pierwsze zajęcia zapraszamy w Walentynki.

Projekt jest podzielony na trzy etapy. Pierwszy obejmie naukę podstaw filmowania (od 14 lutego do 20 maja; 12 zajęć po 3 godziny lekcyjne), przygotowanie scenariusza, wykonanie zdjęć dokumentalnych, realizację jednominutowych filmy. Najbardziej aktywni uczestnicy wezmą udział w Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Jedna Minuta” w Lesznie. Odbędą się też wykłady z historii kina, scenopisarstwa, sztuki operatorskiej oraz pokazy filmów niezależnych.

Drugi etap odbędzie się w czerwcu, lipcu i sierpniu (18 dni, po co najmniej trzy godziny). Grupa będzie kontynuowała pracę nad filmami dokumentalnymi, odbędą się też konsultacje scenariuszowe dotyczące projektów warsztatowych. Wspólnie z innymi zespołami (z kilku miast Wielkopolski), grupa weźmie bowiem udział w warsztatach filmowych w Łebie (14 dni). Uczestnicy zrealizują tam filmy pod okiem zawodowych twórców kina i telewizji, m.in. reżyserów: Magdaleny Piekorz i Michała Rosy; operatorów filmowych: Wojciecha Staronia, Janusza Piwowarskiego; reżysera dźwięku: Artura Stachowiaka i aktora Mateusza Damięckiego. Istotnym elementem warsztatów będzie opanowanie sztuki oświetlenia w nadmorskim plenerze. Program zostanie uzupełniony konkursem operatorskim oraz cyklem wykładów z historii kina w Polsce.

Trzeci etap potrwa od września do grudnia i zakończy się projekcjami (12 spotkań). Dokumenty zrealizowane grupowo i indywidualnie zostaną pokazane publiczności (Poznań, 15 grudnia 2007). Program obejmie naukę montażu i oświetlenie planu filmowego. Na zajęciach w Poznaniu zaplanowane są wykłady z reżyserii montażu filmowego, historii kina, techniki wideo i udźwiękowienia filmów oraz podstaw reżyserii filmowej. Zajęcia poprowadzą zawodowi twórcy kina i TVP. Odbędą się też wykłady dotyczące prawa autorskiego w filmie.

Przez cały czas realizacji programu, czynne będzie w Poznaniu stanowisko do realizacji filmów animowanych, do montażu filmowego oraz mini-atelier wyposażone w profesjonalną kamerą wideo do pracy indywidualnej, dla najbardziej aktywnych uczestników. Najlepsi twórcy wezmą udział w festiwalach filmów niezależnych oraz na międzynarodowych warsztatach w Berlinie.

Na zakończenie programu „321-start” wszyscy otrzymają dyplomy uczestnictwa w warsztatach.

Karty zgłoszeń można pobierać ze strony www.filmowiec.org.pl lub w Konińskim Domu Kultury. Szczegółowych informacji udziela Andrzej Moś: 63 211 31 30 w. 28.
REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK