Integracyjne spotkanie tancerzy break dance organizuje Koniński Dom Kultury. Ta dwudniowa impreza odbędzie się od 13-14 stycznia 2007 r. i będzie zamknięta dla publiczności.

W tym roku Turniej Tańca Break Dance UPROCK zastąpi jam. Jak informuje Grzegorz Ambroziak, instruktor grupy „Body and Soul” i pomysłodawca obu imprez, jeśli jam przyjmie się w Koninie, będzie kontynuowany w kolejnych latach. – Zrezygnowaliśmy z UPROCKu także z innego powodu. W październiku chcemy zorganizować w mieście preeliminacje do prestiżowego międzynarodowego turnieju Ruhrpott Battle, który odbywa się w Herne, w Niemczech. Miejsce UPROCKu wypełni więc jam i nowy konkurs – powiedział.

A na czym polega ‘jamowanie’? – To break dance do bólu, spotkanie, integracja, wymiana doświadczeń – bez ścigania się, składu jurorskiego, bez ocen i miejsc. Wspólne przebywanie i potańcówka – dodał Grzegorz Ambroziak. Pierwszego dnia breakersi tańczyć będą od godziny 16.00 w Klubie Energetyk. Impreza potrwa oficjalnie do 22.00, ale na tym prawdopodobnie się nie zakończy. Kolejnego dnia wyruszą na basen Rondo i dadzą pokaz swoich umiejętności w czasie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Galerii nad Jeziorem. W jamie wezmą udział zaprzyjaźnione z Konińskim Domem Kultury ośrodki z Wrocławia, Poznania, Żyrardowa i najprawdopodobniej z Herne. W Koninie pojawią się tuzy breaka w kraju: poznańska Stylowa Spółka Społem i wrocławska Enklawa Rytmu.

Zapraszamy do oglądania ich wyczynów w czasie najbliższego Finału WOŚP, w niedzielę 14 stycznia 2007 r.
REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK