Dni miasta będą się odbywały od 19-20 maja 2007. W programie znajdą się akcje plastyczne, festyn gospodarczy, mini koncert Gospel, wręczenie statuetek „Złotego Konia” oraz podróż dookoła świata, koncerty gwiazd i wielka majówka.

W sobotę, 19 maja akcję plastyczną zatytułowaną „Konin jak malowany” poprowadzi Katrzyna Mijakowska – Mijart Design (plac Zamkowy, 15.00-19.00). O 14.00 rozpocznie się prezentacja firm organizowana przez KIG, o 15.00 wystąpi Konin Gospel Choir. Oficjalnego otwarcia Dni Konina dokona Prezydent Miasta Konina (16.00), piętnaście minut później będzie można posłuchać coverów zespołu ABBA. O 18.00 zostaną wręczone statuetki „Złotego Konia” w kategoriach mała firma roku, duża i średnia firma roku, sponsor roku – za serce oraz człowiek roku. O 18.40 zaprezentują się laureaci festiwali i przeglądów wokalnych z KDK, CKiS i MDK. Gwiazdą wieczoru będzie Ryszard Rynkowski (20.30-22.00). Imprezy przy pl. Wolności poprowadzi Mirosław Jurgielewicz.
W niedzielę, 20 maja, na Błoniach przy Wale Tarejwy oficjalnie rozpocznie się Święto Konia (13.00), gdzie Janusz Lipiński poprowadzi zawody hippiczne. O 14.00 – Jarmark Koński, czyli targ staroci z duszą, niedzielna biesiada „Kopytka z kapustą” oraz występ kapeli podwórkowej. Konkurs „Siedmiu wspaniałych”, który poprowadzi Sławomir Papiera, to tradycja Dni Miasta. W tym roku odbędzie się on w konwencji „Podróż dookoła świata” (15.30). Uczestnicy będą mieli okazję poczuć się obywatelami Meksyku, Ameryki, a nawet Australii.
O 15.00 rozpocznie się koncert orkiestry Alibi oraz zespołów Mango i Bastard. Ostatni z nich został reaktywowany po 18 latach, tak więc goście Dni będą mieli okazję zobaczyć i posłuchać grupy prawdziwych dinozaurów. Imprezy poprowadzi Małgorzata Kazuś. Jak na majowe świętowanie przystało pojawi się zespół country, czyli znany ZAYAZD (16.30). Z kolei o 18.00 rozpocznie koncert HAPPYSAD, który został laureatem sondy przeprowadzonej przez Koniński Dom Kultury wśród lokalnej publiczności. Po nim zostanie rozstrzygnięty konkurs „Siedmiu wspaniałych”, a uczestnicy Dni Konina zaproszeni do udziału w Majówce. Odbędzie się ona przy dźwiękach zespołu Forum o 19.30. Zakończenie Dni Miasta jest planowane na godz. 23.00. Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny.
REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK