Liderem tej grupy jest legendarny gitarzysta, syn greckich imigrantów (1954), członek formacji takich jak SBB czy Grupa Niemen, występujący z tuzami polskiej muzyki rozrywkowej i prawie na całym świecie. Dla przyjaciół "Lakis", dla prasy - "antygwiazdor". Ma na swoim koncie 4 solowe płyty, niektóre z nich wznawiane wielokrotnie - Back to the North (2006), Theatro (1999), Days We can′t Forget (1994, 2004, 2006). Przed jego formacją "rozgrzewał" się Marilion (Festiwal Baja Prog, Meksyk 2006). AA od lat występuje w różnych konfiguracjach. Przed konińską publicznością zagra jednak z własnym trio. Zapraszamy do Klubu Energetyk 20 maja 2007 r. o godz. 19. Bilety 15 zł.

Apostolis Anthimos Trio to jazz-rockowa magia zaklęta w dźwiękach. Zadebiutowali w 2002 roku, do dziś grają w niezmienionym składzie, regularnie wprawiając w osłupienie słuchaczy w Polsce i poza jej granicami faktem, że można tak zręcznie balansować na granicy pomiędzy jazzem, rockiem i... właśnie - ciężko opisać słowami mentalność, muzykalność i wrażliwość. Ich koncerty to niepowtarzalny, żywy kalejdoskop, w którym można dostrzec zarówno nowe aranżacje utworów wykonywanych z SBB, kompozycje z solowych płyt Apostolisa, jak i żywiołowe improwizacje - a wszystko to składa się w jedyną, niesamowitą i fascynującą całość.

Trio tworzą:

Apostolis Anthimos (gitara, instrumenty klawiszowe, perkusja). Związany od 1971 roku z zespołem SBB, znany z współpracy z Tomaszem Stańko, formacjami Osjan, Krzak, Dżem, Drum Freaks. Jeden z najbardziej cenionych gitarzystów jazzowych i rockowych w Polsce

Robert Szewczuga (gitara basowa, kontrabas). Student Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademi Muzycznej w Katowicach, miał już okazję współpracować m.in. z Urszulą Dudziak, Michałem Urbaniakiem, Kazimierzem Jonkiszem, Tomaszem Szukalskim i Leszkiem Cichońskim. Członek formacji Szy-Szy Kaan Jazz Group oraz Golec uOrkiestra. Często zapraszany jest do współpracy w wielu projektach jazzowych jako muzyk sesyjny.

Krzysztof Dziedzic (perkusja, instrumenty perkusyjne). Kilkukrotny laureat krakowskiego konkursu Jazz Juniors oraz Jazzu nad Odrą ′97. Współpracował m.in. z Piotrem Wojtasikiem, Adamem Pierończykiem, Sławomirem Jaskułke, Robertem Majewskim, Zbigniewem Namysłowskim, Tomaszem Szukalskim, Wojciechem Karolakiem i Januszem Muniakiem.
REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK