Spotkanie z aktorem, Krzysztofem Kiersznowskim odbędzie się w Kinie Studyjnym „Centrum” 10 maja 2007 r. o 18.00.

Kiersznowski wystąpił m.in. w roli fotografa Gralewskiego w komedii „Statyści”, do której zdjęcia były kręcone w Koninie. Film Michała Kwiecińskiego, promowany przez hasło: „Miłość od pierwszego ujęcia” zostanie pokazany przy okazji tego spotkania. Publiczność może również liczyć na projekcję dokumentu o Koninie zrealizowanego przez młodzież z AKF „Muza” z Konińskiego Domu Kultury. Mowa o „Chińskiej wiosce”, która w czasie premiery „Statystów” w naszym mieście zdobyła gromkie brawa. – Widzowie bardzo dobrze przyjęli ostatnio Agnieszkę Holland, postanowiliśmy więc częściej ­raczyć ich imprezami z udziałem aktorów, reżyserów i innych twórców kina – informuje Katarzyna Kubacka, szefowa Camfilmu.
Na aukcję zostaną też wystawione zdjęcia gościa spotkania. Ich autorem jest członek Amatorskiego Klubu Filmowego "Muza" - Jacek Kowalski. Dochód z licytacji zostanie przekazany właścicielce pasmanterii „U Teresy” mieszczącej się przy pl. Wolności. Przypomnijmy, że była ona jedną z bohaterek tego dokumentu, wystąpiła też w komedii Kwiecińskiego.

Dossier

Zawód: aktor
Data urodzenia: 26 listopada 1950
Miejsce urodzenia: Warszawa
Znak zodiaku: Strzelec

Ur. 26 XI 1950 w Warszawie. Absolwent wydziału aktorskiego PWSFTViT w Łodzi (1978), na scenie zadebiutował w 1977, na ekranie zadebiutował w 1976 r. Pierwszą ważną rolę zagrał w "Vabanku". Widzowie kojarzą go z ról w drugiej części tego filmu oraz dwóch częściach "Kilera". Zagrał w kilkudziesięciu filmach, z czego duża część to role niewielkie. Ogromne uznanie zdobył za swój występ w "Cześć Tereska". Rola w "Statystach" przyniosła mu nagrodę w Gdyni dla aktora drugoplanowego.
REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK