Spektakl zostanie pokazany jutro, 15 maja w Klubie Energetyk o 11.00. Bilety wstępu 2 zł. Przypomnijmy, że jego premiera odbyła się 21 kwietnia. Po raz kolejny najnowszą produkcjkę teatralną KDK oglądali uczestnicy Ogólnopolskich Eliminacji Dzieci Śpiewających (27 kwietnia). Pora na Scenę Amatora Teatru Feniks. Obiecujemy, że to nie koniec prezentacji "Bolera"! Przygotowała go grupa teatralna Meritum z KDK, w reżyserii Elżbiety Gierasimow-Zakowany.

Akcja sztuki według scenariusza Grzegorza Reszki dzieje się w filharmonii. Pracownicy tej instytucji dowiadują się właśnie, że zlicytowano ich stroje, nuty i instrumenty. Dyrygent przekonuje ich, że muzykę muszą usłyszeć w sobie, że mogą obejść się skrzypiec, trąbki, bębnów, wiolonczeli czy fletu. Dziwi się, że nie potrafią bez nich grać. W taki sposób próbuje manipulować zespołem. Demaskuje go wszystko wiedząca Trąbka, co wywołuje konflikt pomiędzy muzykami a Dyrygentem. W finałowej scenie słychać „Bolero” Ravela. Pozbawieni instrumentów pracownicy filharmonii sami się nimi stają. – Nie jesteśmy wcale lepsi od maestra i jego zwierzchników. Różnimy się tylko skalą. Oni są tenorami wśród złodziei, a my ledwie wkręciliśmy się do chóru – mówią o sobie.
W spektaklu wyreżyserowanym przez Elżbietę Gierasimow-Zakowany wystąpiło siedmiu aktorów: Adam Struszczyk (Dyrygent), Katarzyna Jakowicz (I Skrzypce), Agata Jędrasiak (II Skrzypce), Sylwia Sochacka (Trąbka), Mateusz Parus (Bęben), Justyna Świerczyńska (Wiolonczela), Bogumiła Antkowska (Flet). Widowisko trwa godzinę.
REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK