To, że nasze miasto jest kolorowe i pełne życia w czasie tej imprezy, nie jest dla nas dziwne. Że kościotrupy albo żółwie ninja piją soczki? W Koninie nikogo to nie dziwi. Ale właśnie dlatego, by to zdziwienie podsycać, postanowiliśmy ten nasz stary dobry festiwal nieco odświeżyć. Wielki wkład mają w to reżyser - Dariusz Lewandowski i kierownik muzyczny - Piotr Hajduk (obaj w jury). Brawa też tutaj!

Do Konina przyjedzie dwa tysiące dzieci i młodzieży z Polski i zagranicy - z Rosji, Ukrainy, Słowacji, Bułgarii, być może z Francji (wiadomość niepotwierdzona).
Impreza rozpocznie się 12, a zakończy 17 czerwca 2007 r.
13 - czekają Was eliminacje i tu wkraczamy w te nowości: konkurs piosenki odbędzie się w tym roku w pobliskim Górniczym Domu Kultury "Oskard", zaś konkurs tańca odbędzie się jak zwykle - w KDK. 14 - finały w tym samym układzie
15 Gala cz. I godz. 19.00 w Amfiteatrze Na Skarpie - wspólna dla wszystkich, na końcu zagra dla Was zespół FARBA (22.00)
16 Gala cz. II, występ laureatów i Koncert Filmowych Przebojów

No i gdzie to novum - zapytacie. No na przykład w temacie imprezy. W tym roku będzie nim MUZYKA FILMOWA. Jej podporządkowane są zarówno eliminacje, finały, jak również GALA i SCENOGRAFIA. No dosłownie wszystko jest filmowe jak gorączka sobotniej nocy!

Zaśpiewacie wtedy z towarzyszeniem żywej orkiestry pod dyrekcją Piotra Hajduka - HIDuke Band. Wracamy do korzeni. Dawniej (ale to chyba Wasi Rodzice pamiętają...) grał Górny Band. W Koninie znów przyszedł czas by wyrzucić półplaybacki... W każdym razie, wspólnie z HIDuke Band zaśpiewacie utwory filmowe narzucone przez kierownika, dyrygenta i jurora w jednej osobie. Dla przypomnienia powiem, że są to piosenki z filmów: "Podróże Pana Kleksa", "Pożegnania", "Blues Brothers", "Jan Serce", "Król Lew" oraz z teledysku Celine Dion & Bee Gees - "Immortality"(piosenka z "Gorączki sobotniej nocy"). Wykonywali je Małgorzata Ostrowska, Sława Przybylska, Aretha Franklin, Seweryn Krajewski i Elton John. Laureaci Gali zaśpiewają je z artystami Teatru Roma, Warszawskiej Opery Kameralnej i finalistami "Idola". Do 6 wybranych utworów laureatów i wyróżnionych w konkursie zostanie dołączonych 7 kolejnych piosenek filmowych wykonanych już przez zaproszone Gwiazdy.

Scenografia też zostanie odmieniona i podporządkowana filmowi. Będzie ją stanowiła nowoczesna ściana wizyjna, projekcje multimedialne (15 scenek zarejestrowanych z udziałem tancerzy Studia Tańca Plus), podświetlane schody. Fiu! Fiu! Normalnie mały Broadway...
REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK