Pracownia ceramki artystycznej MIJART DESIGN zaprasza na wakacyjne warsztaty. Odbędą się one przy ul. Mickiewicza 2 od 3-5 lipca 2007 r. Zajęcia poprowadzi artysta plastyk Katarzyna Mijakowska. Zapisy pod numerami telefonu 604 269 333, 600 024 757.

Warsztaty są adresowane do dzieci i młodzieży. W każdym z terminów może wziąć udział 10 uczestników. Zajęcia będą trwać 2 godziny dziennie. Trzydniowe warsztaty zakończy omówienie prac po wypale. Prace wykonane przez uczestników zostaną wypalone w piecu elektrycznym pod koniec sierpnia.

Zajęcia nawiązują do tradycyjnych metod pracy ceramika i rzeźbiarza, oraz nowoczesnych technik formowania , odlewania i zdobienia. Bezpośredni kontakt z artystą, pracownią i wspólna praca stwarzają możliwość rozwoju, wypoczynku i wspaniałych wakacji.

Materiały to: gliny ceramiczne czerwona, biała, szamot ceramiczny, gips odlewniczy, bandaż chirurgiczny, formy do odlewów silikonowe oraz gipsowe, barwniki ceramiczne angoby, szkliwa, fryty ceramiczne, farby plakatowe i akrylowe do malowania gipsu, pasty do polerowania. Narzędzia do pracy w glinie i gipsie, akcesoria do malowania ceramiki i gipsu. Koło garncarskie. Fartuchy ochronne. Środki higieny

Program warsztatów ceramicznych:

1 dzień
Spotkanie w pracowni ceramicznej z artystą plastykiem. Zapoznanie z historią ceramiki, zapoznanie z technikami i procesami ceramicznymi. Prezentacja pieca do wypałów. Prezentacja koła garncarskiego. Lepienie z gliny czerwonej lub białej dowolnej formy z wyobraźni. Lepienie naczynia z wałeczków : misy lub donicy.
2 dzień
Praca na kole garncarskim. Toczenie formy użytkowej: świecznik, kubek, miseczka. Lepienie z szamotu ceramicznego ręcznie figurki bądź elementu dekoracyjnego, oraz z wykorzystaniem form gipsowych o przeróżnych kształtach. Poznanie technik rzeźbiarskich odlewów twarzy i dłoni z wykorzystaniem bandaży chirurgicznych
3 dzień
Odlewy z wykorzystaniem gipsu odlewniczego w formach silikonowych zwierzątka świata. Odlewanie w formach plastikowych dekorów, świeczników i ramek. Polerowanie , szlifowanie i malowanie wykonanych figurek i form farbami do gipsu. Równocześnie lepienie z gliny czerwonej i białej i formowanie na kole garncarskim. Malowanie powstałych form. Przygotowywanie prac do wypału w piecu. Szlifowanie , wygładzanie, malowanie farbami do ceramiki oraz szkliwami.
4 dzień
Spotkanie po wypale prac, podsumowanie warsztatów oraz odebranie swoich dzieł.
REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK