Po raz 8. odbędzie się w Koninie Międzypowiatowy Przegląd Twórczości Bożonarodzeniowej. Tradycyjnie współorganizują go Centrum Kultury i Sztuki, Parafia Św. Maksymiliana oraz Koniński Dom Kultury.

Konkurs potrwa dwa dni – od 13-14 stycznia 2005 r. i będzie obejmował prezentacje plastyczne, wokalno-muzyczne i teatralne. Czyli: wykonanie szopki bożonarodzeniowej, wykonanie utworów o tematyce bożonarodzeniowej (trzech, w tym jednej kolędy), oraz przedstawienie spektaklu teatralnego (jasełka).

Szopki
Uczestnicy mogą prezentować swoje prace w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci i młodzież do 21 lat (wykonanie zbiorowe, maksimum 3 szopki) i dorośli powyżej 21 lat (wykonanie zbiorowe lub indywidualne). Szopka może zostać wykonana z dowolnego materiału. Jury oceni estetykę i zgodność z tradycją.
Wernisaż odbędzie się 13 stycznia 2005 r. o godz. 17.00 w siedzibie Centrum Kultury i Sztuki w Koninie.

Kolędy
W konkursie mogą wystąpić zespoły rodzinne (maksymalnie 10 osób spokrewnionych ze sobą) lub zespoły wokalno-instrumentalne, wokalne, instrumentalne działające w parafiach, domach kultury i szkołach. Zespół wykonuje 3 utwory o tematyce bożonarodzeniowej, jeden z nich musi być kolędą. Uczestnicy konkursu mogą je wykonywać a’capella lub z towarzyszeniem instrumentów, bądź półplaybacków. Jury oceni muzykalność, aranżację i interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny wykonania. Konkurs odbędzie się 14 stycznia 2005 r. o godz. 17.00 w Ośrodku Kultury Chrześcijańskiej w parafii kościoła pod wezwaniem św. Maksymiliana Marii Kolbego w Koninie.

Jasełka
Mogą w nich wziąć udział przedszkolacy, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz zespoły parafialne. Na scenie może się pojawić nie więcej niż 15 osób, którym może towarzyszyć pięcioosobowy chór. Czas spektaklu nie może przekroczyć 15 minut. Jurorzy wezmą pod uwagę w ocenie: grę aktorską, scenografię, oprawę muzyczną oraz reżyserię.

Od tego roku organizatorzy dopuszczają możliwość wystawiania współczesnych wersji jasełek. Każdą placówkę może reprezentować jeden zespół. Przedstawienia będą prezentowane na deskach Konińskiego Domu Kultury i odbędą się 13-14 stycznia 2004 r. o godz. 9.00. W pierwszym dniu zaprezentują się przedszkolacy i uczniowie szkół podstawowych, a w drugim – uczniowie szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych
REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK