„W hołdzie Janowi Pawłowi II” to widowisko słowno-muzyczne, które zostanie zaprezentowane 18 maja 2005 r. z okazji 85. rocznicy urodzin Papieża Jana Pawła II. Wystąpią grupa wokalna GENEZIS, recytatorzy KDK oraz tancerze z RYTMIXu, PLUSa i FARTu. Spektakl odbędzie się w sali widowiskowej KDK, początek o godz. 19.00. Wstęp wolny.

Widzowie usłyszą między innymi ulubioną pieśń Karola Wojtyły - "Barka", ale też inne utwory bliskie Jego sercu, jak "Abba Ojcze", "Przekażmy sobie znak pokoju" czy "Osiem blogosławieństw". Wokaliści z grupy GENZEIS (Marlena Brzezińska) przygotowują też pieśni gospej w języku angielskim - "Amazing Grace", a nawet (Papież często mówił o swej miłości do gór i ich mieszkańców) "Góralu, czy Ci nie żal". W programie znajdzie się też utwór z musicalu "Dzwonnik z Notre Dame", "Ave Maria".
Wokaliści wykonają w sumie kilkanaście utworów pochodzących z rozmaitego repertuaru i gatunku (także "Dłoń" Natalii Kukulskiej).
Recytatorzy z Konińskiego Domu Kultury (Elżbieta Gierasimow) będą przeplatać pieśni słowami: zaprezentują poezję Papieża Jana Pawła II. Na scenie pojawią się również tancerze z RYTMIXu (Wiesława Wolna), Studia Tańca PLUS (Dariusz Intrsy) i FART (Justyna Szczap), którzy dopełnią i zilustrują poezję i muzykę.
Przyjdźcie do KDKu. Mamy niespotykaną okazję wspólnie spędzić dzień, w którym 85 lat temu w niewielkim miasteczku urodził się wielki człowiek.
REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK