Porównania są festiwalem wędrownym. Każdego roku odbywają się w innym mieście Wielkopolski (rok temu w Śremie, może zawędrują do Konina?). Są imprezą dwudniową, która obejmuje warsztaty i konkurs. Zakończyły się w niedzielę, 10 kwietnia 2005 r.

W Lesznie zostały pokazane filmy naszych amatorów - Bartka Rychlickiego ("Ballada o martwym domu", wyróżnienie na 50. Ogólnopolskim Konkursie Filmów Amatorskich, II nagroda na 8. Międzypowiatowym Przeglądzie Filmów Amatorskiech w Ślesinie) i Kuby Kubajewskiego ("Ość", III nagroda na 8. Międzypowiatowym Przeglądzie Filmów Amatorskiech w Ślesinie ). "Ość" Kuby Kubajewskiego zdobyła wyróżnienie na tym festiwalu.
Nagrodę (III miejsce) zdobył film pod tytułem "B-boys", zrealizowany przez Krzysztofa Kamińskiego (Centrum Kultury i Sztuki w Koninie). Konkurencja była dość spora. W Lesznie zaprezentowano 19 amatorskich obrazów. Oceniło je jury pod przewodnictwem reżyser Marii Zmarz-Koczanowicz.
Konkurs przygotowały: CKiS w Lesznie, Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.
REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK