Przekonali się jurorzy Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Przeboje Taty i Mamy" , który odbywał się 23 października 2005 r. w Sieradzu. Wzięło w nim udział 5 młodych wokalistek z Konińskiego Domu Kultury. Nagrody przywiozły 4 dziewczynki. Dumna instruktorka, Marlena Brzezińska, zabrała wszystkie na lody.

W konkursie wzięły udział: Marysia Radke ("Muzyka" - U.Sipińska), Madzia Iwińska ("Ada to nie wypada" - N. Zylska), Marta Łyczak ("Gdzie Ci mężczyźni" - D. Rinn) - w kategorii wiekowej 9-13 lat oraz Asia Barska ("Wyszłam za mąż, zaraz wracam" - E. Bem, 14-16 lat) i Magda Antczak ("Niech żyje bal" - M. Rodowicz, pow. 16 lat).
Marta Łyczak zdobyła wyróżnienie, Madzia Iwińska II miejsce, Asia Barska, także II i Magda Antczak - I miejsce.
W Sieradzu pojawiła się duża konkurencja, szczególnie w najstarszej kategorii wiekowej. Wstępna selekcja odbyła się na podstawie nadesłanych nośników dźwiękowych. Ze 150 podmiotów do konkursu zostało wybranych 40. Jury przewodniczył Bartek Szymoniak, zwycięzca IV edycji Idola, dzieci i młodzież oceniali również akademiccy nauczyciele wokalistyki z Akademii Muzycznej w Poznaniu.
- Repertuar jest bardzo trudny. Postawił przed młodymi piosenkarzami mnóstwo trudnych wyzwań, szczególnie interpretacyjnych - powiedziała Marlena Brzezińska, intruktorka "złotej piątki". - Z drugiej strony skłoniły nas do odkrywania ich na nowo - bo przecież dla dzieci przeboje ich jrodziców są utworami dość odległymi - jeśli chodzi o aranżacje. Rozwinęły je na pewno pod wieloma względami - i emocjonalnymi, i warsztatowymi - dodała.
Przypomnijmy, że laureatami Festiwalu "Przeboje Taty i Mamy" byli w ubiegłych latach: Anna Szpak, Marcin Radke i Joasia Barska.
REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK