Pracownia mieściła się w starym Koninie, w podwórzu między domem talmudycznym i synagogą, tworzącymi przed laty siedzibę Miejskiej Biblioteki Publicznej i ówczesną siedzibą Centrum Animacji Kultury i Wystaw Artystycznych (obecnie CKiS). W tej pracowni odbywały się, po raz pierwszy w naszym mieście, warsztaty ceramiczne dla dzieci i młodzieży, gdzie Pani Glina, bo tak nazwali swoją instruktorkę uczestnicy zajęć, realizowała kolejną pasję – dydaktyczną. To magiczne dla konińskiej plastyki (i sztuki) miejsce, niestety, bezpowrotnie zniknęło wraz z przejęciem zabytkowej synagogi i szkoły talmudycznej (już zburzonej) przez prywatnego inwestora.
W 2005 roku Katarzyna Mijakowska rozpoczęła pracę instruktorki plastyki w Konińskim Domu Kultury. Powstało wtedy „Atelier KreDKa”, w którym wiele już roczników młodych adeptów rysunku i malarstwa zdobyło pierwsze szlify artystyczne, nagrody i wyróżnienia. Pani Kredka, bo tak teraz się mówi o pani Katarzynie, ma dobry, bezpośredni kontakt z dziećmi i młodzieżą, dużo energii, ciepła, cierpliwości i zawsze mnóstwo oryginalnych pomysłów.
Katarzyna Mijakowska otrzymała dwukrotnie Nagrodę Prezydenta Konina, w roku 2010 „za realizację cyklu projektów pokazujących, że sztuka to także zabawa, że zabawa to także sztuka” i w 2019 roku „za pracę i wkład w rozwój konińskiej kultury i promocję miasta”.
„Pani Glina”
redakcja: Ewa Gaj
zdjęcia: Andrzej Moś
zdjęcia studyjne: Mikołaj Mieszała, Kuba Kubajewski, Jarosław Piekarski
montaż: Marcin Oliński
produkcja: Koniński Dom Kultury
Magazyn „Więcej Kultury”, wydanie V, 2005
Koncert ,,Z miło..
Przegląd DEBIUTY ..
Przegląd Polskich..
Na początku grudn..
Mikołajkowy weeke..